Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kurumsal Yatırımcı İlgisi Bitcoin Fiyatını Etkileyecek mi? İşte O Rapor!

kriptoarena-siz-hangi-gruptansiniz-bitcoin-dusecek-mi-yukselecek-mi-.jpg

Kripto para türevleri borsası ZUBR’a göre kurumsal yatırımcılar, işlemlerini giderek artan bir şekilde Bitcoin’in uzun vadeli görünümüne dayandırıyor ve artık fiyat oynaklığından kolayca ertelenmiyor.

ZUBR, “Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin Vadeli İşlemler Piyasasında, Hodl Yapanlar Dönüyor” başlıklı yeni bir raporda, Chicago Mercantile Exchange (CME) ve Bakkt gibi düzenlenmiş borsaları analiz ediyor ve boğa ile ayı piyasalarındaki yatırım davranışlarını karşılaştırıyor. ZUBR, düzenlenmiş platformlardaki kurumsal trader’ların Bitcoin’i uzun vadeli görünümüne göre tutmaya çalıştıklarını ve hacimlere kıyasla daha fazla “açık faiz” olduğuna dikkat çekti.

Raporda, şu ifadeler yer aldı:

“Tam ölçekli kurumsal ilgi henüz çok yayılmamış olabilir. Ancak, daha önce görülmemiş seviyede borsalarda kripto para birimine uzun vadeli bir ilgi var.”
ZUBR, Bitcoin vadeli işlemlerinin alım satım hacminin geçen yıl 4 trilyon doların üzerine çıktığını ve 2019’un bir önceki ortalamasından yaklaşık %60 daha yüksek ortalama aylık hacimlerin olduğunu söyledi.

Uzun Vadeli İlgi Artabilir
ZUBR, düzenlenmiş borsalarda Bitcoin’e olan uzun vadeli ilginin piyasaya daha fazla kurumsal yatırımcı girdikçe daha da artabileceğine inanıyor:

“Açık olan şu ki, düzenlenmiş borsalar, kripto para biriminin gelecekteki dinamiğini potansiyel olarak inananların başından beri istediği şeye kaydırarak piyasaya farklı bir trader kalibresi çekmiştir: Altının yerini almak gibi.”
Analistlere göre gün geçtikçe kripto para birimlerine olan ilgi aratabilir ve bu da piyasayı daha iyi bir duruma getirebilir. Özellikle salgın gibi durumlarda Bitcoin eğer güvenli liman görevi görürse değeri de artacaktır.

Rapordaki temel noktalar şu şekilde maddelenebilir:

  • Bitcoin vadeli işlem hacmi geçen yıl 4 trilyon doları aştı. Bununla birlikte Mayıs ayının tüm zamanların en yüksek seviyesinden sonra ticaret hacminde artış görülen iki firma olan CME ve Bakkt’taki kurumsal yatırımcılardan gelen bir büyüme var.
  • CME ve diğer düzenlenmiş borsalardaki Açık Faiz, işlem gören hacimlerine kıyasla tutarlı bir şekilde daha yüksek kalmıştır. Bu, bu yerlerdeki trader’ların giderek daha fazla uzun vadeli görünüme baktıklarını ve fiyattaki büyük artışlar veya düşüşlerden çok kolay etkilenmediklerini gösteriyor.
  • İşlem hacmi korelasyonu (günlük yüzde değişim olarak) düzenlenmemiş borsalarda çok benzerdir; ancak, düzenlenmiş Bitcoin ürünleri için önemli ölçüde farklılık gösterirler. Bu yine kurumsal yatırımcıların uzun vadeli önyargısını teyit ediyor.
Aylık büyüme rakamları önemli bir hikaye anlatıyor. CME, 2020’de ortalama büyüme olarak Binance‘in gerisinde kalıyor. Fakat Bakkt çok geride değil. Ve Mayıs ayında Bitcoin vadeli işlemlerinde şimdiye kadarki en büyük işlem hacminin gerçekleştiği görüldü. O zamandan beri yalnızca CME ve Bakkt büyüme gördü.

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi
Bitcoin fiyatı, ABD doları karşısında 10 bin 800 doların üzerinde bir yükseliş kırılmasının erken işaretlerini gösteriyor. BTC, 100 saatlik SMA’nın üzerinde olduğu sürece daha yüksek seviyelere doğru devam edebilir. Analist Aayush Jindal’a göre Bitcoin yükseliş ivmesi kazanmak için mücadele ediyor ve 10 bin 920 dolarda büyük bir engelle karşılaşıyor. Yazının yazıldığı sırada BTC 10 bin 914 dolardan işlem görüyordu.

ZUBR Nedir?
ZUBR, misyonunu dijital varlık pazarlarına adil ve güvenilir bir ağ geçidi arayan trader’lar için sağlam, kurumsal düzeyde bir hizmet sağlamak olarak açıklıyor. ZUBR, “Oraya ulaşmak önemli ölçüde zaman ve kaynak gerektirse bile, adil olmanın iş yapmanın tek sürdürülebilir yolu olduğuna inanıyoruz. Tüm eylemlerin sahnede gerçekleştiği ve sahne arkasında hiçbir şeyin olmadığı, tüm tarafların doğal güçlerine güvendiği bir rekabet ortamı yaratmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullanıyor.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,265
Mesajlar
61,919
Kullanıcılar
6,694
Son üye
kral3321
Geri
Üst