Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Merkez bankasi açıkladı

Merkez bankasi tarafından belirtilen kripto paralar artık Turkiye'de mal ve benzeri şeyler almak için kullanılması yasaklandı.Resmi gazete'dede yayınlanan kanun yasasına göre kripto para almak yasak değil sadece mal karşılığı kullanılması yasaklandı.

TCMB tarafından hazırlanan yönetmelikte, ilk defa hukuki anlamda kripto varlığın tanımı yapılırken, kripto varlıkların ödemelerde doğrudan veya dolaylı şekilde yapılmasına 30 Nisan’dan itibaren yasak getirildi.

Bence uygulanması gereken bir kuraldı çünkü araba alım satımlarında bile sorun oluyordu gidip çarşıda herhangi bir yerde yemek yediğimizde bile bitcoinle ödemek çok saçma oluyordu

internet haber siteleri gibi olmuş başlık. “Merkez bankası açıkladı.” Ne açıkladı ? Tıkla gör :) Konu başlıklarımız biraz daha net olursa daha güzel olur sanki :) saygılar.

Merkez bankasi tarafından belirtilen kripto paralar artık Turkiye'de mal ve benzeri şeyler almak için kullanılması yasaklandı.Resmi gazete'dede yayınlanan kanun yasasına göre kripto para almak yasak değil sadece mal karşılığı kullanılması yasaklandı.

TCMB tarafından hazırlanan yönetmelikte, ilk defa hukuki anlamda kripto varlığın tanımı yapılırken, kripto varlıkların ödemelerde doğrudan veya dolaylı şekilde yapılmasına 30 Nisan’dan itibaren yasak getirildi.
papara ile borsalarda para yatırmada yasaklandı galiba yanlış olmasın ben öyle anladım

kripto paranın önüne geçmeye çalışıyorlar ama bir yere kadar bence ilerleyen yıllarda kripto para kullanımı daha da çok yaygınlaşacak bence :)

papara ile borsalarda para yatırmada yasaklandı galiba yanlış olmasın ben öyle anladım
Papara zaten nekadar illagel iş varsa hepsi orada. Bunu devlet zaten biliyordu. Benim bütün banka hesaplarım paparadan transferler olduğu için kapatıldı. Aradılar sizinle çalışmak istemiyoruz dediler. Biz id*da* oynuyoruz diye kapatıldı... Peki yasal olmayan şeyi neden televizyonlarda reklamlarda veriyolardı. Reklamlarda Alperen Durmazı oynattılar birde...

Ilerleyen zamanlarda serbest olur 2019 da zaten sanal para için girişim yaptık şuan ortalık kötü iken bir de sanal parayla uğraşmayalım dediler heralde :) suan isteseler neler yaparlar neler

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,248
Kullanıcılar
6,699
Son üye
BirTurK
Geri