Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Merkeziyetsiz Mesajlaşma (İletişimin Bitcoini)

Theleoncoin

Korgeneral
Moderatör
images (50).jpeg

Kripto para sisteminin öncülerinden olan David Chaum ve ekibi tarafından geliştirilen xx network platformu ile yeni bir mesajlaşma uygulaması geliştirdi. Geliştirilen xx massenger uygulaması ile kullanıcı mahremiyetinin üst seviyede sağlanması amaçlanmaktadır.

Uygulama merkeziyetsiz ve kuantum teknolojinin son geldiği noktaları kullanıcılarına sunmaktadır. Uygulama ile kullanıcılara yüzlerde merkezi olmayan düğüm aracılığı ile gerçek zamanlı iletişim imkanı sunmaktadır. Uygulama İOS ve Android cihazlardan indirelebilmektedir. Uygulama ile mesajlaşma, grup sohbeti, fotoğraf ve ses paylaşımı gibi olanaklar sunmaktadır.

Uygulama mevcut mesajlaşma uygulamalarının aksine yapılan paylaşımları korumak için kuantum dirençli kriptografi kullanmaktadır. Bu sayede kullanıcılara mesajları kimin gönderdiği, ne zaman gönderdiği, nereden gönderdiği ve kimin aldığı gibi bilgileri gizleme imkanı sunmaktadır.

Web 3.0 gibi yatırımları ile dikkat çeken xx messangerı iletişimin bitcoini olarak adlandıran ise kurucusudur. David Chaum konu ile ilgili olarak

``Son dönemlerde yaşadığımız gizlilik endişeleri, halkı Facebook gibi merkezi kuruluşlar tarafından kişisel bilgilerin kontrolü ile ilgili sorunlara duyarlı hale getirdi. Bilgilerinin kurumsal şirketler tarafından kötüye kullanıldığını fark eden insanlar artık kendilerini korumak ve toplumu faydalı şekillerde değiştirmek için kriptografiyi ve akıllı telefonları nasıl kullanacaklarını anlamaya çalışıyorlar; xx messenger, Bitcoin'in merkezi olmayan finansmanı gibi özel iletişimi güvenli bir şekilde merkezden uzaklaştırıyor. Bunu doğru yapalım: kendi bilgimizin ve kaderimizin kontrolünü ele alalım.”

şeklinde açıklama yapmaktadır.

Uygulama Android den indirilerek kullanılabilmektedir.

Biraz daha teknik detay lâzım. Mesela server olayı. Server var mı? Varsa, nerede? Kim yönetiyor? Kim kontrol ediyor? Kurucu ekip, mesajların içeriğini görebiliyor mu? Üçüncü kişiler görebiliyor mu? Tüm bunlar test edilmiş mi? Kim test etmiş? Bağımsız bir kuruluş tarafından denetlenmiş mi? Sertifikalandırılmış mı? Hacklenmelere karşı kuantum mekanizması ne kadar yeterli?

Falan filan.. Çoook soru var daha.

Biraz daha teknik detay lâzım. Mesela server olayı. Server var mı? Varsa, nerede? Kim yönetiyor? Kim kontrol ediyor? Kurucu ekip, mesajların içeriğini görebiliyor mu? Üçüncü kişiler görebiliyor mu? Tüm bunlar test edilmiş mi? Kim test etmiş? Bağımsız bir kuruluş tarafından denetlenmiş mi? Sertifikalandırılmış mı? Hacklenmelere karşı kuantum mekanizması ne kadar yeterli?

Falan filan.. Çoook soru var daha.
Anladığım kadarıyla blokchain üzerinde bloklara işlenerek saklanıyor mesajlaşmalar ve galiba her halükarda şuanda kullanılanlardan daha güvenli gibi duruyor indirdim kullandıkça bilgi paylaşımı yaparım araştırmaya çalışıyorum metinleri indirdim ama inceleyemedim daha

Anladığım kadarıyla blokchain üzerinde bloklara işlenerek saklanıyor mesajlaşmalar ve galiba her halükarda şuanda kullanılanlardan daha güvenli gibi duruyor indirdim kullandıkça bilgi paylaşımı yaparım araştırmaya çalışıyorum metinleri indirdim ama inceleyemedim daha
Detayları bekliyoruz hocam. Şu an hiçbir mesajlaşma platformunu kullanmıyorum. Sırf güvenlik ve gizlilik endişesi nedeniyle.

Web aleminde dahi, Satoshi Türk platformu dışında yazı yazdığım yer kalmadı. Sosyal medya desen, sıfır.. o_O

Eğer bu xxmessenger gerçekten sağlamsa, ben de kullanmaya başlayabilirim. Ara ara, bu konu hakkında paylaşım bekliyorum sizden ve xxmessenger kullanan diğer üyelerimizden. (y)

Detayları bekliyoruz hocam. Şu an hiçbir mesajlaşma platformunu kullanmıyorum. Sırf güvenlik ve gizlilik endişesi nedeniyle.

Web aleminde dahi, Satoshi Türk platformu dışında yazı yazdığım yer kalmadı. Sosyal medya desen, sıfır.. o_O

Eğer bu xxmessenger gerçekten sağlamsa, ben de kullanmaya başlayabilirim. Ara ara, bu konu hakkında paylaşım bekliyorum sizden ve xxmessenger kullanan diğer üyelerimizden. (y)
Hocam bana sen biraz fazla takıyormuşsun gibi geldi. :)

Valla hangi mecra istiyorsan kullanıyorum zamanında e ticarette yaptım bu mecralar çok işime yaradı aklına gelebilecek iyi kötü her yeri kullandım hiç bir program kullanmayan arkadaşım Spotify apk sı indirdi telefonuna virüs bulaşmış tüm banka hesaplarını boşalttılar

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,263
Kullanıcılar
6,708
Son üye
egecpp
Geri