Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Moon Nation Game (MNG) Android Uygulaması Nisan'da

Moon Nation Game (MNG) üzerine sürekli yazıp duruyorum. Diyeceksiniz ki taktı bu seferde bu tokena. Portföyümde token çok, elimden geldiğince de tanıtmaya ve gelişmeleri aktarmaya çalışıyorum. Ayrıca sadece yatırım yaptıklarım değil yapmadıklarımdan da bahsediyorum. Elbette bu durum araştırmanın boyutundan dolayı daha kısıtlı kalıyor.

Geçmiş paylaşımlarımı incelediğinizde zaman zaman çeşitli tokenlara kaba tabirle takıntılı hale geldiğimi görebilirsiniz. Ancak bakıldığında büyük çoğunlukla bu takıntılarımda haklıyım. Neyse, söylediklerim yanlış anlaşılmasın, takıntılı olduğum token kesin yükselecek diye bir şey demiyorum. Sadece sizlerin önüne artıları ve eksileri sunmaya çalışıp kendi değerlendirmenizi yaptırmayı amaçlıyorum.

moon nation game mng.jpg

Konuyu fazla uzatmadan konumuza dönmek istiyorum. Bildiğiniz gibi kripto para piyasası çeşitli nedenlerinde etkisiyle kan kaybetmeye devam ediyor. Bununla birlikte pek çok kripto parada da ciddi kan kayıplarını görmek mümkün. Moon Nation Game (MNG)'de onların arasında yerini almı durumda. ATH yaptığı noktadan 5'te bir oranında düşüş trendine giren projede, Bitcoin ve diğer büyük kripto paraların düşüşünün etkilerinin yanı sıra CEO Ben Todar'ın verilen bazı sözleri gerçekleştirememesinden de kaynaklanıyor. Daha önceki konularımda bu sözlerle alakalı detaylar vermiştim. O yüzden üzerinde fazla durmayacağım.

Şimdi gelelim asıl meselemize. Moon Nation Game (MNG) CEO'su Ben Todar 20 Şubat 2022 tarihinde Dubai'de kurdukları ofisten gerçekleştirdiği AMA ile yatırımcılarına seslendi. AMA demek ne demek diyenleriniz olabilir. Yani en basit tabiriyle bir soru cevap etkinliği demek doğru olur sanırım. Bu AMA esnasında yeni oluşturdukları ve etrafından pek çok kripto para yatırım çevresinin bulunduğu ofislerini Dubai şartları baz alındığında beğendiğimi söylemek isterim. AMA esnasında ufak bir tur attırdı CEO.

Nelerden bahsedildi diyerek en önemli konuya giriş yapıyorum. Öncelikle projenin temel taşını oluşturan Play to Earn yani Oyna Kazan sisteminin devreye alındığı Android versiyonun Nisan ayında yayınlanacağı açıklanmıştı. Tabi ki bir aksilik olmazsa. Ancak bunu ellerinden geldiğince hızlandırdıklarını ve Steam gibi oyun platformlarıyla bağlantı kurularak orada bulunan oyunların Moon Nation Game ekosistemine dahil edilebilmesine olanak sağlayan Moon Nation Bridge üzerinde birkaç mini oyunun yayınlanacağını belirttiler.

Büyük borsada listelenmeye olayı vardı hatırlarsınız. O olayın Aralık sonunda, hatta tam 31 Aralık'ta duyurulup Ocak içerisinde de listelenme bekleniyordu. Ancak bu durum çeşitli sebeplerle gerçekleşmedi O zaman mazeret olarak büyük borsada listelenmenin düşündükleri kadar kolay olmadıklarını belirttiler ki bunu ben bile düşünebilirdim. Sadece bir yatırımcı olarak. Bana geçerli bir mazeret gibi gelmedi, sonrasında apar topar bir Cettic başvuru yenileme süreci, Certik onayı, çeşitli hedef koymalar falan. Aslında bu duruma bir nebze olsun mantıklı bir açıklama getirdiğini söyleyebilirim CEO Ben Todar'ın. Öncelikle sözlerinin %90'nını gerçekleştirebildiğini belirtiyor CEO. 1. seviye olarak nitelendirdiği borsa ki 1. seviye derken major borsadan mı bahsediyor yoksa direk Binance'den mi belli değil Fazla üstü kapalı. Bu borsa için bazı kriterleri yerine getirmeleri gerektiğini söylüyor. Certic konusunun bunlardan biri olduğunu ve bu sorunun çözüldüğünü belirten CEO şuan en büyük sorunun platformu kullanan kişi sayısı olduğunu belirtti.

Moon Nation Game platformu ilk olarak bilgisayar tabanlı oynanabilecek şekilde tasaralanmış bir ay similasyonu diyebileceğimiz uzay oyunu. Ancak günümüz şartlarında bilgisayardan oynayanlar çoğunlukla profesyonel oyuncular. Büyük çoğunluk telefon oyunlarını tercih ediyor ve telefon oyunlarının kullanıcılarına bakıldığında ciddi oranda bir talep olduğu görülebiliyor. Bu sebeple gerekli kullanıcı sayısına ulaşılabilmesi için Android uygulamayı biran önce çıkarmayı planladıklarını dile getirdi. Daha önce yaptığı konuşmalardan 1 milyon kullanıcı hedefi koyan CEO, borsa listelemesi için bu hedefin çok çok altında bir rakam talep edildiğini de ekledi. Ayrıca sadece borsa listelemesi için değil, yatırım ve projenin bu orsanın fon desteğinden faydalanması şekilinde üç aşamalı bir durum üzerinde çaıştıklarını da dile getirdi. Yani aynı zamanda yatırım alarak, bazı borsaların özellikle son zamanlarda gelecek vadeden projelere verdiği ekstra fonlamalardan faydalanmak istiyorlar. Potansiyel kullanıcılara yönelik nüfusun fazla ve gelir seviyesinin nispeten düşük olduğu Hindistan, Pakistan, Kuzey Afrika, Filipinler gibi bölgeler hedef seçilerek Oyna Kazan sistemine olan ilginin ve dolayısıyla kullanıcı sayının hızlı bir şekilde arttırılması planlanıyor. Ancak burada benim gördüğüm büyük sorunların başında bu hedef kitlenin bağlılık seviyesi geliyor. Yani kimseye ön yargılı yaklaştığımdan değil ancak bu ülkelerden çıkan projelerde gelişim miktarı diğer yerelere göre daha az. Yani odağın büyük çoğunluğunun bu bölgelerde olmasını yanlış görüyorum.

İlk yardım ve yangın söndürme ile ilgili eğitim ve sertifikalandırma yapan bir şirketin bundan sonra eğitimlerine Moon Nation Game platformu üzerinden gerçekleştireceği ve ödemelerinde MNG ile yapılacağı belirtildi. Ben gereksiz bir bilgi olarak görüyorum şahsen. Ufacık bir şirketin ki o sektörün tam içindeyim, senin sistemini kullansa ne kullanmasa ne.

Dubai'de ofis açmanın çok iyi olduğuyla başlayıp, bu sayede büyük yatırımcılar ve borsalar ile çok çabuk bir şekilde toplantı yapabildiğini, görüşebildiğini belirten CEO bir borsaya ait yatırım grubunun Moon Nation Bridge'ye oldukça büyük bir ilgi gösterdiğini belirtti. Onlardan sürekli olarak destek aldıklarını ve eğer şartlar sağlanırsa büyük olayların gerçekleşebileceği üzerinde duruldu.

En çok tartışılan konu fiyat. Fiyatın bu şekilde hızlı düşüşü bütün yatırımcı kitlesini rahatsız etmiş durumda. Hatta ben bu yazıyı yazarken bir Moon Nation Game balinası tüm malını boşalttı. Ancak CEO Ben Todar fiyat konusunda bir etkisinin olamayacağı, herkesin alıp satma konusunda özgür olduğunu, büyük projelerin fiyat odaklı değil proje odaklı olduklarını belirterek kendilerini o klasmana koydu. Şuan fiyatın manipüle edilebileceği ya da çeşitli bireysel yatırımların CEO Ben Todar'ın sahip olduğu bağlantılar ile rahatlıkal gerçekleşebileceğini düşünüyorum. Bu sebeple fiyat konusuna müdahale edip yatırımcı güvenini zaten sarsmışken daha da sarmanın gereği olmadığına karar vermesini beklerdim. daha önce söylemiştim Bitcoin yatırımı mevcut CEO Ben Todar'ın. Ben projene yatırım yapıyorsam sende yapmalısın bu projenin CEO'su olarak daha emekleme devrindeyken. Gidip de Bitcoin'e yatırım yapamazsın.

Bir metafashion (Metaverse üzerine Moda) firmasından teklif aldığını, bu firmanın selfie üzerinden metaverse dünyasına avatar eklenmesini sağladığını ve bu teknolojisinin MNG platformuna entegresi karşılığında Blockchain ile ilgili gerekli danışmanlık desteğini sağlayacağını söyleyen CEO, bu firmanın ismini vermekten kaçındı. Bu yıl bitmeden VR gözlükler ile oyunun oynanabileceğini belirtti.

Oyunun içerisinde bulunan hatalar ve görüntü özellikleri ile ilgili sürekli olarak şikayetler yağıyor. Bu sebeple de istenen kullanıcı sayısına bir türlü ulaşılamıyor. Ancak bu sorunun ellerindeki profesyonel ekip ile çözüleceğinin garantisini verdi CEO. Aralık sonu 31 Aralık 2021 tarihinde oyun çıkışı sözü veren CEO'nun bu sözü gerçekleştirebilmek adına tam hazır olmayan bir oyunu piyasaya sürdüğünü gösteren bir durum olduğu aşikar. Oyun bağımlılık haline gelmeli ve birilerine de kazandırmalı ki, yani sistem o kadar dengeli olmalı ki bu sayede hem insanlar eğlenmeli hem de kazanmalı.

Yeni katılacak 3'ncü parti yazılım firmalarından ve yeni işe alımlardan bahseden CEO yine yeni yeniden isim vermekten kaçındı.

Birçok projeni çoklu blok zincir kullanıyor. Bu sebeple de Moon Nation Game (MNG) için çoklu blok zincir platformunun çalışmasını sağlayacaklarını MNB platformuna entegre edileceğini, buna karşın alım satım örneğim Ethereum blockchain üzerinden ETH ile yapılsa bile MNG yakımının bu alım satım oranında devam edebileceğini belirti. Bahsettiği ağlar en çok kullanılan ETH , Polygon ve özellikle üstüne basa basa yakı arkadaşım diye nitelendirerek belirttiği SOLANA.

Garanti vermemekle birlikte MNG'deki vergilendirmeyi değiştirmek istediğini bu sebeple yeni bir kontrata geçilebileceği belirten CEO bu yeni kontratın Certic raporu alınmadan devreye alınmayacağını da ayrıca iletti.

Bence güüzel sayılabilecek bir haber olarak nitelendirebileceğim bir kredi kartı haberi verdi CEO: Bir aracı firma ile görüşmelerin devam ettiğini ve sene sonuna kadar MNG'lerin kredi kartı harcamalarında kullanıcağını belirten CEO, bu işlemler esnasında da MNG'nin toplam arzdan yanmaya devam edeceğini sözlerine ekledi. Ancak bu noktada ülkemizdeki yasalarla alakalı bir sorun söz konusu. Ülkemizde alım satım işlemleri kripto para ile gerçekleştirilemiyor. Durum böyleyken şuan için bu gelişmenin Türk kullanıcıları çok dolaylı yoldan ilgilendirdiğini söyleyebilirim.

Türkiye'ye gelme sözü var CEO Ben Todar'ın. Ancak Mart ayında bir fuara katılacak MNG. Orada ödül almasını bekliyorum yine. sonrasında bir ziyaret gerçekleşebilir. Yazıklarımdan da anlaşılacağı üzere CEO isim vermekten kaçınarak bir AMA gerçekleştirdi. Ancak güzel haberlerin yanında ucu çok açık haberleri de paylaştı. Zaten MNG fiyatındaki hareketin halen aşağı yönlü olması, bu AMA'nın etkilerinin sınırlı olduğunu gösteriyor. Takip etmeye devam ediyorum. YTD

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,183
Kullanıcılar
6,691
Son üye
Yusuf Erdoğan
Geri