Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Mucize Beynimiz

Bu kitap Jean Carper tarafından yazılmıştır. “Beyin gücünüzü en yüksek düzeye çıkarın , hafızanızı geliştirin, kendinizi iyi hissedin , IQ’nuzu ve yaratıcılığınızı arttırın .
Zihinsel yaşlanmayı önleyin ve tersine çevirin” kitabın ilk sayfası böyle başlıyor . Kitap 368 sayfalık bu kitap ve bize bu muhteşem beynimizle alakalı istemeyeceğiniz kadar bilgi veriyor , nasıl kullanmamız gerektirdiğini söylüyor , nasıl daha iyi koruyabiliriz , mucize bir beyne nasıl sahip olabiliriz, bunun için neler yemeliyiz , neler almamız gerekir , ve beyin problemlerinin beynimizi nasıl yok etmesini önleriz , size hemen konu başlıklarını dile getireyim :
BÖLÜM 1 : Mucize bir beyne sahip olmak için yenmesi gerekenler
BÖLÜM 2 : Beyin takviyeleri ; mucize bir beyin için almanız gerekenler
BÖLÜM 3 : Damar problemlerinin beyninizi yok etmesini nasıl önlersiniz ?
Ve birde Dipnot var ;
EXTRA diyebilirim “Hak ettiğiniz mucize beyine kavuşmak için en iyi on yol “
Ve birazda size bölümlerden alıntı yapmak isterim , ama bunun için öncelikle bir kaç şey dile getireceğim .
Popüler Efsane : Belirli bir büyüklüğe ve potansiyele sahip olan , genetik olarak belirlenmiş bir beyinle doğarız ve hepsi budur. Beynin yeteneklerini ve işleyişini değiştirmesinde yolu yoktur ya da beyin çok az değiştirilebilr . Dolayısıyla yaşamdaki şanslarımız önceden belirlenmiştir ve kaderimize çizilmiştir .
Yeni Bilimsel Gerçek : Beynimiz büyüyen , değişen, bir organdır . Yetenekleri ve canlılığı , büyük ölçüde onu nasıl beslediğimize be ona nasıl davrandığımıza bağlıdır . Dolayısıyla , beynimizin işleyişini etkileyebilir ve kendi kaderimizi belirleyebilirsiniz . Uzun zamandan beri ihmal edilen beyin , biyolojik olarak yoğun şekilde inceleniyor ve araştırmalar sonucu gelen haberler hepimiz için çok iyi .
Yani anlayacağıniz beynimiz kapalı ve kafamızda olan bilgilerden, anılardan , kat kat fazlasını alabilir, alabilirkende eğer beynimizi düzgün beslediğimiz takdirde eski olan şeyleri silmek yerine beynimizdeki bilgilerin üzerine bilgi eklemiş oluruz ve bu durumda gerçekten mükemmel . Eğer bölümlerden bir kaç bilgi isterseniz , bir link bırakabilirim . Günaydınlar herkese .
 

Ekli dosyalar

  • image.jpg
    image.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 72
elinize sağlık insan beynini belirli düzeyde geliştirebilir çoğu doğuştan gelen özelliktir maalesef.
 
güzel yazı teşekkürler ancak beynin gelişiminin neredeyse tamamı doğuştan olaydır yani şansınıza anne babanızın zekasına'da bağlıdır ama sonrada çalışarak öğrenerek beyni geliştirebilirsiniz ama bu o kadarda büyük kaydetme olamaz akıllı olabilirsiniz ama zeki değil.Yani başlığa göre mucize beyin tamamen şans işi :) yada bilim insanları geliştirirler ileride bilemem. her 100.000 yılda insan IQ su 10 artmış.
 
Bence beyin sonradan da en az kalıtsal yeti kadar da geliştirebilir. Bilim adamları boşuna dehanın %99 u çalışmaktır dememiş :) ayrıca geçenlerde Nobel alan bir fizikçi vardı herhangi bir insanı getirin cebiri kuantum fiziği vs. bunları öğretin zaten bilim insanı olabilir diyordu.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,259
Mesajlar
61,845
Kullanıcılar
6,697
Son üye
ibrahim6314
Geri
Üst