Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

NEAR Protocol (NEAR)

Genel Amacı
Merkeziyetsiz uygulamaları (dApp's) kullanışlı hale getirerek sunmayı amaçlayarak geliştirilmiştir.
Kripto Para Tam Adı
NEAR Protocol
Kripto Para Kısa Adı
NEAR
Madencilik Var mı?
Evet
Çıkış Tarihi
2020
Web Sitesi
https://near.org/
1616193938493.png
NEAR Protocol (NEAR) Nedir?
Daha optimize performans elde etmek için parçalama kullanan devredilmiş blockchaindir. Merkeziyetsiz uygulamaları (dApp's) kullanışlı hale getirerek sunmayı amaçlayarak geliştirilmiştir. Nightshade parçalama mekanizması ve Doomslug blok oluşturma mekanizması sayesinde saniyede 100.000'den fazla işlem yapabilir. Bu kadar hızlı bir ağ olmasının yanında işlem ücretleri çok düşüktür. İşlem ücretlerinin miktarı Yocto ölçü birimiyle hesaplanır. Ağda ölçeklenebilirlik ve sürekli düşük ücretler ödemek hedeflenmiştir. Proof of Stake sistemiyle çalışır. NEAR da bu platformun tokenıdır. NEAR token sahibi olarak staking işlemi ile faiz getirisi kazanılabilir, ağın yönetiminde söz sahibi olunabilir ve ağdaki uygulamalar kullanılabilir. NEAR Protocol'de 5 dakika içinde merkeziyetsiz bir uygulama geliştirilebilir. NEAR, 2018'de Illia Polosukhi ve Alexander Skidanov tarafından geliştirildi.

2 milyar dollar piyasa değerine sahip NEAR Protocol, en değerli 53. kripto para konumunda bulunuyor. Dolaşımda 322,703,568 NEAR var iken toplamda ise 1,000,000,000 NEAR bulunuyor.

Madencilik Sistemi
Node'lar, ağı çalıştırmaya yardım ediyor. NEAR tokena sahip olan kullanıcılar bu tokenları doğrulama havuzuna teminat olarak stake ettiğinde ağın güvenlik ve güvenilirliğine katkıda bulunuyor, karşılığında getiri elde ediyor. Yani tam anlamıyla PoS sistemi. NEAR hesabı bulunmayan kullanıcılara biri tarafından token gönderildiği anda bir hesap oluşturulmuş olur. Near Protocol üzerinde bulunan tüm uygulamalarda NEAR token kullanılabilir. Bunlar ister bir oyun olsun, ister DeFi protokolü.

NEAR'ın dünya genelinde 60'tan fazla partneri bulunuyor.

NEAR Protocol (NEAR) Nereden Alınır?
Toplamda 14'ten fazla borsada listelenmiş olan NEAR'ın alım satım hacmi en çok Binance, Huobi Global, OKEx, Crypto.com Exchange ve WazirX borsalarında dönüyor. Türk Lirası (TRY) ile NEAR alıp satabilmek henüz mümkün değil. Bu yüzden USDT, BTC, BUSD, BNB, ETH pariteleriyle işlem yapılabilir.

PoS, Proof of Stake'nin kısaltmasıymış tamam :ROFLMAO:
Ben de bankaların pos cihazlarıyla ilintili bir konumu acaba diye düşünmüştüm. Farklı bir teknoloji mi diye düşündüm. Piyasaya yeni bir yöntem mi kazandırıyorlar falan diye.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,182
Kullanıcılar
6,690
Son üye
argrn
Geri