Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ön satışa bağlı cüzdan değişimi

Merhaba bir sitenin ön satışına bağladığım cüzdanı değiştirmem gerekiyor başka bir cüzdanla nasıl değiştirebilirim. Ana cüzdanım hacklendi

Çözüm
burada anlatılanlar aslında kripto para dünyasındaki en temel güvenlik prensiplerinin ihlal edilmesinin sonuçları. Yani, bir nevi "nasıl yapmamalıyız?" dersi gibi düşünebiliriz.

Öncelikle, hiçbir zaman, hiçbir koşulda özel anahtarlarınızı (private keys) veya seed phrase'lerinizi başka birine veya bir platforma vermemeniz gerekir. Bu bilgiler tamamen sizin kontrolünüzde olmalı. Çünkü bu bilgilere sahip olan herhangi biri, cüzdanınızda ne varsa ona erişebilir ve sizi kolayca dolandırabilir.

Metinlerden anlaşıldığı üzere, maalesef kişi destek ekibi sandığı kişilere güvenerek özel anahtarlarını vermiş. Bu, online dolandırıcılıkta çok yaygın bir yöntem. Dolandırıcılar genellikle destek ekibi gibi davranıp, acil bir durum varmış gibi...
Destege bağlandım koyun cüzdanıma gelmediği için manuel yükleme yapacağız dedi keyleri alman gerekiyor ve 3 cüzdanım silindi keyleri alınca eski yedeklerde siliniyormuş benim bilgim yok sıkıntı yok düzelteceğiz dediler bir siteye yönlendirdiler bu keyleri buraya gir şuradan şunu yapacağım buradan ama hiçbir zaman dedikleri olmadı hep hata verdi hep hata verdi ama bir baktım başka cüzdana entegre ettiğim cüzdanda hiçbir şey kalmamış. Aynı cüzdan başka bir sitede ön satışa ekli şu an oradaki koyunları da çekemiyorum bu cüzdana ne atarsan at anında çekiliyor para. Siteye bağlı eski cüzdanı başka bir yeni cüzdanla değiştirmeye çalışıyorum ama yapamadım hala karşı taraf cevap vermiyor
Ben doğru mu anladım key bilgilerinizi başka bir yere girmenizi istediler ???

burada anlatılanlar aslında kripto para dünyasındaki en temel güvenlik prensiplerinin ihlal edilmesinin sonuçları. Yani, bir nevi "nasıl yapmamalıyız?" dersi gibi düşünebiliriz.

Öncelikle, hiçbir zaman, hiçbir koşulda özel anahtarlarınızı (private keys) veya seed phrase'lerinizi başka birine veya bir platforma vermemeniz gerekir. Bu bilgiler tamamen sizin kontrolünüzde olmalı. Çünkü bu bilgilere sahip olan herhangi biri, cüzdanınızda ne varsa ona erişebilir ve sizi kolayca dolandırabilir.

Metinlerden anlaşıldığı üzere, maalesef kişi destek ekibi sandığı kişilere güvenerek özel anahtarlarını vermiş. Bu, online dolandırıcılıkta çok yaygın bir yöntem. Dolandırıcılar genellikle destek ekibi gibi davranıp, acil bir durum varmış gibi sizi kandırarak bu bilgileri talep edebilirler.

Bu olay, kripto para yatırımcıları için birkaç önemli ders içeriyor:

1. Güvenlik Bilgisi: Kripto paralarınızı güvende tutmanın yollarını iyi öğrenin. Özel anahtarlarınızı güvenli bir yerde saklayın ve kimseyle paylaşmayın.
  2. Destek Sahtekarlıklarına Dikkat: Resmi olmayan kanallardan gelen destek taleplerine karşı dikkatli olun. Destek istiyorsanız, her zaman projenin resmi web sitesi üzerinden veya doğrulanmış e-posta adresleri üzerinden iletişime geçin.
  3. Çift Kontrol: Birisi size bir link gönderdiğinde, o linkin doğru ve güvenli olduğundan emin olun. Phishing (oltalama) saldırıları, sizi sahte sitelere yönlendirerek bilgilerinizi çalmayı amaçlar.
  4. Eğitim: Kripto para dünyası sürekli değişiyor ve gelişiyor. Bu yüzden güncel kalın ve güvenlik pratikleri hakkında bilgilenmeye devam edin.
Sonuç olarak, kripto para birimleri güçlü bir teknoloji sunuyor ancak bu teknolojiyi kullanırken dikkatli olmak zorundayız. Güvenliği hafife almak, tüm birikimlerinizi kaybetmenize neden olabilir. Dolayısıyla, yatırım yaparken sadece piyasa koşullarını değil, güvenlik koşullarını da göz önünde bulundurmalısınız. Her zaman şüpheci olun ve "eğer çok iyi görünüyorsa muhtemelen öyledir" yaklaşımını benimseyin.

Çözüm

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,176
Kullanıcılar
6,689
Son üye
SavKripto
Geri