Neler yeni

Paypal Bitcoin ile İşlem Yapacak

Vonzarovich

Orgeneral
Katılım
18 Eki 2020
Mesajlar
5,646
Çözümler
1
Tepkime puanı
3,139
Puanları
1
Konum
Kocaeli
BNB
0.00000638
Cinsiyet
Erkek
Dünyaca ünlü online para transfer platformu Paypal yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre Paypal önümüzdeki günlerde kripto para piyasasına katılarak ve bünyesinde oluşturacağı çevrimiçi cüzdanlar vasıtasıyla Bitcoin ve diğer kripto paraların kullanıma izin vereceğini duyurdu. Reuters'ın haberine göre Paypal ilk aşama için en büyük kripto paralardan olan BTC'nin yanında Ethereum, Litecoin, ve Bitcoin Cash'i de listeleyecek. Zaman içerisinde bu listeleme miktarının artması bekleniyor. New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı'ndan almış olduğu ve bu alanda bir ilk olan şartı kripto para birimi lisansı sayesinde bu piyasaya oldukça hızlı girecek gibi görülüyor. Paypal kripto para desteği sunmak için Paxos Trust Company ile ortaklık yapacak.

Gelelim nasıl kullanılacağına. İlk aşamada paypal ile sistemde bulunan tüccarlardan istenildiği gibi alışveriş yapılacak. Bu noktada garantili ve geri iadeli ödeme imkanın nasıl olacağı ise henüz açıklanmadı. Her ne kadar kripto paralar spekülatif hareketleri nedeniyle pek çok spekülatör tarafından cazip görülse de, tüccarlar tarafından bir risk faktörü olarak görülmekte. Bazen öyle durumlar oluyor ki geleceğin finans altyapısı olarak değerlendirilen blockchain üzerinde gerçekleştirilen işlemler normal işlemlerden daha uzun ve maliyetli olabiliyor.

Paypal tarafından yapılan açıklamayla özellikle tüccarların spekülasyon sonucu oluşan zararlarının düşünüldüğü ve bu sebeple ödemelerini kripto paralarla değil belirledikleri para birimi üzerinden alacaklarını belirtti. yani bir nevi Paypal kişiden kripto parayı alacak ve spekülasyonu kendi absorbe ederek tüccarın mal ve hizmet karşılığı alması gereken ana tutarın yatırılmasını sağlayacak. Son zamanlarda kripto para piyasasının yaygınlaşması nedeniyle çok kan kaybeden Paypal'ın bu hamlesinin zamana ayak uydurmak olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Ülkemizde BDDK kararıyla Paypal faaliyetleri geçici olarak durdurmak zorunda kalmıştı. Yeniden ne zaman Türkiye'de faaliyet göstereceğine dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı. yani kripto para dünyasının Paypal kanadında bizler bir süre bulunamayacağız. Ancak paypal'ın bu hamlesi ile BTC'nin 12.000 dolar seviyesini aştığı düşünüldüğünde bu piyasanın her zaman yeni aktörlere aç olacağını söyleyebiliriz.
 

SatoshiTURK

Programmer
Katılım
23 Tem 2020
Mesajlar
2,538
Çözümler
14
Tepkime puanı
2,424
Puanları
50,001
Konum
istanbul
Web sitesi
satoshiturk.com
BNB
0.00038114
🎵 Kendinizi Yansıtın! 🎵
Cinsiyet
Erkek
Paypal çok geç kaldı bence, Keşke 5 Yıl önce girseydi bu sektöre...
Ellerine sağlık hocam güzel yazı olmuş...
 

Vonzarovich

Orgeneral
Katılım
18 Eki 2020
Mesajlar
5,646
Çözümler
1
Tepkime puanı
3,139
Puanları
1
Konum
Kocaeli
BNB
0.00000638
Cinsiyet
Erkek
Çok teşekkür ediyorum. Bence PayPal yasal çerçeveye yavaş yavaş oturan bir kripto para piyasası gördü ve dahil oldu. Daha önce yasal kaygılarla biraz temkinli davranmış olabilir.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
12,487
Mesajlar
54,354
Kullanıcılar
6,510
Son üye
İlhan
Üst