Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Pi Network (Pi Coin) Son Gelişmeler

Theleoncoin

Korgeneral
Moderatör
Adsız tasarım (11).png

Pi networ uzun zamandır telefondan madencilik yapılabilir olduğu konusunda bir takım girişimciler ile piyasaya çıktı. Güzel bir topluluk ve en önemlisi ise topluluk projeye her zaman inanıyor. Buda Pi liderlerinin işini kolaylaştırıyor ve proje ile ilgili gelişim konusunda yavaş adımlar atılıyor daha doğrusu amaç farklı ama beklenti farklı.

Pi ilk günden bu yana pi coinin bir parsal değeri ile işlem görmesinden ziyade tüm dünyada kullanılabilir bir para birimi olması savunuluyor. Bu konuda hep farklı giden proje KYC konusunda bile topluluk tarafından onaylama ve otomatik onaylama gibi iki farklı sistemi bir arada kullanıyor. Her ay yapılan özel yarışmalar ile dapp geliştiricileri pi ağında geliştirilebilecek ve kullanılabilecek uygulamaları ile yarışmalara katılıyor ve özel ödüller kazanıyor. Bu alanda özellikle dünyanın geri kalmış ve yüksek enflasyon verisine sahip ülkelerinde Pi ile alışveriş gibi işlemler yapılabilirken hala tam olarak kullanılabilir bir sistem mevcut değil.

Özellikle sosyal medya ve bazı platformlar üzerinden pi alışverişleri yani alım satımları devam ediyor. Bazı platformlar 6 dolardan alım yaparken bazı platformlarda ücretler 20 dolara kadar çıkabiliyor. Ancak pi satışı yaptığı tespit edilen hesaplar 100 yıl boyunca kilitleniyor. Özellikle huobi tarafından yapılan ani listeleme ile topluluğun sabır sınırlarının taşmasına neden olurken proje yöneticileri de çalışmalarına hız verdi önce uzun süredir onaylanmayan kyc hesapları onaylanırken sonrasında ise Mainnet kontrol listesinde 8 nukaralı doğrulamada kalan hesapların doğrulamaları hızlı bir şekilde yapılmaya başlandı. Bunun yanında sürekli olarak bir yol haritası paylaşması istenilmesine rağmen paylaşmayan pi yönetimi yol haritası 1 başlıklı makaleyi yayınlayarak kullanıcılarının sorularını almak için anket başlattı.

Son olarak pi uygulaması üzerinden yayınlanan duyuru ile pi coninin ticari işlemlerinin yani alışverilerde kullanılması için bazı çalışmalar da yapılmaya başlandığı ve kullanıcılara bir anket yapıldığı bildirildi.

Pi coin hali hazırda HTX borsasında ve Bitmart borsaında 35 dolardan bicomony borsasında 0,7 dolardan superex borsasında ise 2,1 dolardan işlem görüyor. Bu listeleme fiyatlarının farklı olması da sistemin kapalı ağ üzerinde olduğu için transfer ve takip işlemlerinin olmamasından kaynaklanıyor.

Pi coin HTX listelemesi 3 dolardan yapılırken bir gün sonra 390 dolar seviyelerine çıkmıştı sunada ise ortalama 35 dolar gibi bir fiyattan işlem görmeye devam ediyor. Pinin listelemesinin uzun sürmeyeceği kanaatindeyim ancak fiyatı konusunda şüpheliyim bu boğa döneminde pi piyasada olacak bunun yanında bir çok kullanıcının sistem ümidi olmaması nednei ile uzun süreli kilitleme yaptığı düşünülürse düşük bir arz ile piyasada olacak :D

Yinede uygulamadan ciddi bir çıkış olacak hocam. Bu da beraberinde ciddi bir sumo getirebilir. YTD

Hala scam diyorum pi için :)
hocam ugulamadan ciddi çıkış olmaz çünkü tüm kazanç sizin değil tüm ekibinizin kyc yapması lazım bunun haricinde gerçekten bir .ok kullanıcı pi kazancını artırmak için %100 ve uzun süreli kilitleme yaptı en az yapan bir yıl yaptı. Buradaki sıkıntı pinin açıklama yapmaması oldu herkes kilitlediği andan geçerli sanırken aslında cüzdana geçince süre başlıyormuş mainnet kontrol listesinde tüm maddeleri onaylanmayanlar yüzünden fazla bir çıkış olmayacaktır.

hocam ugulamadan ciddi çıkış olmaz çünkü tüm kazanç sizin değil tüm ekibinizin kyc yapması lazım bunun haricinde gerçekten bir .ok kullanıcı pi kazancını artırmak için %100 ve uzun süreli kilitleme yaptı en az yapan bir yıl yaptı. Buradaki sıkıntı pinin açıklama yapmaması oldu herkes kilitlediği andan geçerli sanırken aslında cüzdana geçince süre başlıyormuş mainnet kontrol listesinde tüm maddeleri onaylanmayanlar yüzünden fazla bir çıkış olmayacaktır.
Ben pi network için şunu diyorum. Justin Sun fırsatı gördü. Pi ekibi diğer günlük tıkla kazan gibi olacaktı. Bir anda olmayan token i huobi de listeletti. Ekip biz yapmadık dedim ortada token yok kim neyi listekiyorm meşhur olunca da biz buradan ekmek yeriz e döndü, birşeyler yapmaya çalışıyorlar. Ama çok ciddi maddi odaklı düşünüyorlar. O yüzden eninde sonunda ciddi tokezleyecekler.

Ben pi network için şunu diyorum. Justin Sun fırsatı gördü. Pi ekibi diğer günlük tıkla kazan gibi olacaktı. Bir anda olmayan token i huobi de listeletti. Ekip biz yapmadık dedim ortada token yok kim neyi listekiyorm meşhur olunca da biz buradan ekmek yeriz e döndü, birşeyler yapmaya çalışıyorlar. Ama çok ciddi maddi odaklı düşünüyorlar. O yüzden eninde sonunda ciddi tokezleyecekler.
şuanki fiyatında olması çok zor en mantıklı fiyat biomony fiyatı ama listeleme olursa huobi şuandaki kullanıcılara pi vermek için kendisi toplama yapacaktır. hala millet olmayan bir şeyi alıyor transferi yok hiç bir şeyi yok fazla uzun sürmez bir şeyler olacak so dönemde çok ciddi onaylamalar var kyc ve hesap onayları her gün yüksek sayıda yapılıyor.

şuanki fiyatında olması çok zor en mantıklı fiyat biomony fiyatı ama listeleme olursa huobi şuandaki kullanıcılara pi vermek için kendisi toplama yapacaktır. hala millet olmayan bir şeyi alıyor transferi yok hiç bir şeyi yok fazla uzun sürmez bir şeyler olacak so dönemde çok ciddi onaylamalar var kyc ve hesap onayları her gün yüksek sayıda yapılıyor.
Benim hala inancım yok hocam. Patlak bir proje olarak görüyorum

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,181
Kullanıcılar
6,690
Son üye
argrn
Geri