Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Polkastarter Borsasından Müthiş Sigorta Ürünleri

analytics-3088958_1920.jpg

Cryptopolitan sitesinin haberine göre, Polkadot Blockchain’inde çalışan anonim bir borsa olan Polkastarter, hem uluslararası sigorta şirketleriyle ortaklık kuran DeFi sigorta projesini hem de ilk DEX teklifini çıkarıyor.

15 Aralık 2020 tarihinde iş başı yapan borsa, projelerin Polkadot ağını kullanarak sermaye elde edebilmesi için oluşturuldu. Bir dApp platformuna sahip olan DEX, Ethereum’un ve Uniswap’ın AMM’lerine alternatif olarak görülüyor.

Polkastarter, yeni ürünlerini 21 Ocak 2021 tarihinde topluluğun kullanımına açacak. Borsa, ciddi ortaklıklar yapmayı başarsa dahi, piyasa hakimiyeti hala oluşmuş değil.

2020’de, DeFi’de meydana gelen gerek siber saldırılar gerekse dolandırıcılık projeleri, sigorta ihtiyacını her zamankinden çok ortaya çıkarmıştı.

Polkastarter, Polkacover sigortası sayesinde kripto para dünyasında kurulmuş öncü bir DeFi sigorta pazarı olduğu iddiasında. Teknik olarak ele alındığında bu borsa, kullanıcılara kripto para sektöründe henüz yer almayan bir sigorta hizmeti vermeyi amaçlıyor. Borsa, hem sağlık ve yaşam hem de eğitim alanlarında Blockchain teknolojisiyle daha çok özdeşleşen ürünler bulmak için uluslararası klasik sigorta şirketleriyle görüşmeler yapıyor.

Polkastarter’e göre, şu anda piyasada olan Blockchain tabanlı sigorta ürünleri kolay anlaşılmayan ya da tek bir noktaya odaklanmış ürünler. O yüzden kullanıcılar bu ürünlerden müzdarip olurken, sigorta şirketleri de yeni kullanıcı bulmakta zorluk çekiyor.

Polkacover, müşterilerin sorumsuzluğundan kaynaklanacak dahi olsa, tüm zararları karşılayabilecek bir sistem kurmayı amaçlıyor.

Polkadot radarımda , inceliyorum ama bu proje oldukça saçma. Adında birbiriyle tezat 2 kelime geçiyor. Anonim ve sigorta. hem anonim olunacak, hem de bana güvenin bir şey olursa adresim yerim yurdum belli mi denecek?

Merkeziyetsiz bir borsa aslında. Ben anonim olarak ifade ettim. Belki yanlış bir anlam çıkmış olabilir. Merkeziyetsizlikten anladığım anonimlik. Çalışma prensibini iyi tetkik etmek lazım borsanın. O zaman daha net anlaşılabilir sanırım. Bir ara bu konuyu ayrıntılı araştırıp yazmayı düşünüyorum.

Merkeziyetsiz bir borsa aslında. Ben anonim olarak ifade ettim. Belki yanlış bir anlam çıkmış olabilir. Merkeziyetsizlikten anladığım anonimlik. Çalışma prensibini iyi tetkik etmek lazım borsanın. O zaman daha net anlaşılabilir sanırım. Bir ara bu konuyu ayrıntılı araştırıp yazmayı düşünüyorum.
Yine dediğime geliyor. Muhatap olacak birileri lazım Merkeziyetsiz yapılacak iş değil sigorta.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,219
Kullanıcılar
6,696
Son üye
efex
Geri