Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Pool (Havuz) Mining Nedir ? Karlımı ? Kop Gel

R

Rezz26

Misafir
Pool (Havuz) Mining Nedir ?
Havuz madenciliği, blokları bulmak için ekip olarak hareket eden bir grup madencidir. Blok ödülleri, havuzun hash edilmiş Çalışma Kanıtı'na katkıda bulunan tüm madenciler arasında orantılı olarak bölünür; başka bir deyişle, belirli bir süre boyunca (havuz madenciliği süresi veya madencilik turu) operasyona ne kadar çok hashing gücü sağlarsanız, o süre boyunca havuz tarafından kazanılan blok ödülleri için aldığınız pay o kadar yüksek olur. (Daha spesifik olarak, hisselerin hesaplanmasının birkaç farklı yolu vardır, ancak genel olarak havuza sağladığınız hash gücünün oranına göre ödüllendirilirsiniz.)

Tipik olarak, madencilik süresi veya madencilik turu, havuz tarafından çıkarılan bloklar arasındaki süredir. Yani, havuz blok zincirine bir blok ekleme hakkını kazandıktan hemen sonra bir tur başlar ve bir dahaki sefere blok zincirine bir blok eklediğinde durur. Tur, havuz büyüklüğüne ve havuzun şansına bağlı olarak birkaç dakikadan birkaç saate kadar değişebilir.

Peki Nasıl Katılırız Pool'a ?

Bir maden havuzuyla kayıt olun.
Madencilik havuzunun yazılımını bilgisayarınıza indirip kurarsınız.
Bilgisayarınızdaki yazılım, madencilik havuzunun sunucuları ile iletişim kurar; aslında bilgisayarınız madencilik havuzunun kripto para birimi düğümünün bir uzantısı haline geldi.
Bilgisayarınız, havuzun PoW karma işlemine yedek işlem gücüne katkıda bulunarak madencilik işlemlerine yardımcı olur.
Havuz, blok zincirine bir blok ekleme hakkını kazandığında ve bir blok ödülü kazandığında - blok sübvansiyonu ve işlem ücretlerinin toplamı - bireysel katkınıza bağlı olarak kazançları paylaşırsınız.
Havuz, periyodik olarak kripto para birimini cüzdan adresinize aktarır; Ya madenciliğe yardım ettiğiniz kripto para biriminde ödeme yaparsınız ya da bu kripto para birimi başka bir forma (tipik olarak bitcoin) dönüştürülür ve dönüştürülen miktar size aktarılır.

Önemli !
Madencilik yapmayı planladığınız donanım veya seçtiğiniz kripto para birimi ne olursa olsun, sizin için bir madencilik havuzu vardır. İster kripto para birimi uygulamasına özel entegre devre (ASIC) donanımınız, bir grafik işlem birimi (GPU) madencilik teçhizatı veya hem merkezi işlem birimi (CPU) hem de yerleşik GPU içeren tipik bir masaüstü bilgisayar olsun, havuz madenciliği tutarlı bir şekilde en iyi yöntemdir. Küçük operatörler için madencilik ödülleri kazanmak gibi.


Bu hesap makineleri, çeşitli sayılara dayalı istatistiksel bir hesaplama üzerinde çalışır; genel ağ hash oranı (yani, kripto para birimi madenciliği yapan tüm bilgisayarların birleştirme hash gücü), karma gücünüzün seviyesi, bir bloğun ne sıklıkta çıkarıldığı, blok ödülü vb.

Hesap makineleri tüm bu sayıları alır ve cevapları salt istatistiksel olasılığa dayalı olarak verir. Size belirli bir süre içinde ne kadar kazanabileceğinizi söylerler, ancak sonuçlarınız değişebilir. İlk bloğunuzu hemen kazabilirsiniz veya ilk bloğunuzu tahmin edilen sürenin iki katında kazabilirsiniz.

Çoğu küçük operatör için bu hesap makineleri bir şok olabilir. Örneğin, önemsiz işlemcinizi kullanarak bitcoin madenciliği yapmanın, istatistiksel olarak konuşursak, ilk bloğunuzun bundan on yıl sonra çıkarılmasıyla sonuçlanacağını keşfedebilirsiniz. Diğer bir deyişle, tek başına madencilik sizin için pratik değildir. Böyle bir durumda, gerçekten bitcoin çıkarmak istiyorsanız, bir havuza katılmanız gerekir.

Madencilik havuzları, kullanıcı için tasarım gereği kullanımı çok basittir ve madencilik sürecinden birçok teknik ayrıntı ve baş ağrısını giderir. Madencilik havuzları, bireysel madencilere bir hizmet sağlar ve madenciler havuzlara hash oranı sağlar.

Havuz Madenciliği Ödemeleri Yöntemleri Varmı ?
Tabi ki. Var. Farklı havuzlar, ödemeleri hesaplamak için farklı yöntemler kullanır. Her madencilik havuzunun web sitesi, hangi ödeme yöntemlerini kullandığı hakkında bilgi sağlayacak ve bunları özel olarak nasıl uyguladıklarına dair daha derin ayrıntılara girecektir.

Havuzların Kalitesi Ve İtiabarı Konusu Ne Oluyor?

Hemen açıklıyorum.
Havuz seçiminde bir diğer önemli faktör de havuz itibarıdır. Bazı madencilik havuzları dolandırıcılığı yayar ve kullanıcılardan hash oranını veya madencilik ödüllerini çalar. Bu tür havuzlar, haberler kripto para birimi alanında hızlı ilerlediğinden ve havuz madencileri için geçiş maliyetleri çok düşük olduğundan, kullanıcıların madencileri dolandıran havuzlardan ayrılmalarını kolaylaştırır.

Bununla birlikte, buna rağmen, madencilik havuzu ve bulut madenciliği hizmeti dolandırıcılığının birçok örneği olmuştur. Tarihsel olarak daha kayda değer olanlardan bazıları Bitconnect, Power Mining Pool ve MiningMax olmuştur.

Bir dolandırıcılığı tespit etmenin en iyi yolu eski moda mantra olabilir "Gerçek olamayacak kadar iyi geliyorsa, muhtemelen öyle!" (Açıkçası, Bitconnect bir madencilik havuzu değildi, ancak bir kripto para birimi yatırımından geri dönüş vaat eden bir hizmetti.)

Bir bitcoin yatırımcısı, Bitconnect'e Bitcoin ödünç verebilir ve karşılığında günde yüzde 0,1 ile yüzde 0,25 arasında bir yerde kazanabilir… evet, her ay parasını ikiye katlayacak kadar. Tabii ki, birçok yatırımcı parasını bu programından asla geri alamaz.)

Üzücü lakin parayı alıp kaçıyorlar ve bunun sonu yok. Bir hesaptan diğer hesaba diye gider.

Şimdilik Bu Kadar.

Allah' a emanet olsun
 
Bu konu için önerebileceğiniz havuz sistemleri varmıdır?

Bu konu ile ilgili uzun zamandır araştırma yapmak istiyorum ve merakımda var lakin bir türlü fırsat bulamadım.
Düzgün ve kaliteli havuz sistemi bulmak gerçekten zor gibi sanırım.

Bununla ilgili bildiğiniz veya kullandığınız bir havuz sitesi varsa önerebilirseniz çok sevinirim.

Bol kazançlar dilerim..
 
Bu konu için önerebileceğiniz havuz sistemleri varmıdır?

Bu konu ile ilgili uzun zamandır araştırma yapmak istiyorum ve merakımda var lakin bir türlü fırsat bulamadım.
Düzgün ve kaliteli havuz sistemi bulmak gerçekten zor gibi sanırım.

Bununla ilgili bildiğiniz veya kullandığınız bir havuz sitesi varsa önerebilirseniz çok sevinirim.

Bol kazançlar dilerim..
Bahse konu üye forumumuzdan süresiz uzaklaştırılmıştır.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,186
Mesajlar
59,547
Kullanıcılar
6,724
Son üye
petto
Geri
Üst