Neler yeni

Profesyonel Oyuncu Maaşları Artık Ripple ile Ödeniyor!

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
24
Puanları
1
Konum
İstanbul
BNB
0.00041702
sddg.jpg

Japon finansal hizmetler şirketi SBI Group’un bir yan kuruluşu olan SBI esports, e-spor oyuncularının maaşlarını, risk sermayesi şirketi VC Trade ile yapılan sponsorluk anlaşmasının bir parçası olarak Ripple (XRP) ile ödeyeceğini duyurdu. Resmi duyuruya göre oyuncu maaşları, e-spor oyuncuları arasında kripto para kullanımını arttırmak için fiat para yerine kripto para ile ödenecek. Uzun süredir Ripple ortağı olan SBI esports, bu sponsorluk anlaşmasının portföyünü çeşitlendirmenin bir yolu olduğunu söyledi. Şirketin amacı, müşteri merkeziliği, fiyat iyileştirme ve likidite artırmaya dayanan sağlıklı bir piyasa oluşturmak ve bu piyasayı desteklemektir.

SBI Esports, Ripple (XRP) ile oyuncularına ödeme yapıyor
SBI esports oyuncuları maaşlarını artık XRP’de almaya başlayacak. SBI esports, geçmişte Ripple ve XRP kripto para birimi ile çalışan bir şirket olan SBI Group’un bir yan kuruluşudur. Kripto para biriminin benimsenmesi piyasada genişlemeye devam ediyor. SBI Esports, bu sefer oyuncularının maaşlarını XRP kripto para birimi ile ödeyecek. Yapılan basın açıklamasına göre şirket, hedefin oyuncuları fiat para birimleri yerine dijital varlıkları kullanmaya itmek olduğunu açıklıyor.


shutterstock_1010604754-e1522250872147.jpg

Bu, işçilere kripto para birimlerini kullanarak ödeme yapmaya karar veren dünyadaki ilk büyük şirketlerden biri. Bu bir pilot proje gibi görünse de bazı şirketlerin çalışanlarına ödeme yapma biçimlerinde köklü bir değişikliğin başlangıcı olabilir. Geçmişte defalarca bildirdiğimiz gibi SBI, Ripple ile çok çeşitli projeler ve girişimler üzerinde çalışıyor. SBI Holdings, Güneydoğu Asya’da para havalesi yapmak için XRP kripto para birimini kullanacağını bildirdi.

Ripple (XRP) dünya çapında genişlemeye devam ediyor
XRP dijital varlığı, iki farklı fiat para birimi arasında likidite sağlayıcısı olarak da kullanılıyor. Ripple kullanımı hızlı ve ucuz olan bir kripto para birimidir. Bir şirket veya kişi itibari para birimi kullanarak başka bir ülkeye para göndermek isterse, transferin işlenmesi birkaç gün sürebilir. Bunun yerine, anında likidite sağlayan ve kullanıcıların ve şirketlerin saniyeler içinde fiat para birimlerinde teslim edilen fonlara sahip olmalarını sağlayan XRP gibi bir kripto para birimi kullanmak, geleneksel sistemlerde büyük bir gelişme.

Ripple_image.jpg


Ripple, bu transferlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan farklı ülke ve bölgelerdeki birkaç likidite sağlayıcısı ile birlikte çalışıyor. Gelecekte, daha fazla sayıda şirket, ürünler, hizmetler ve hatta çalışanlar için ödeme yapmak adına XRP kripto para birimini kolayca kullanmaya başlayabilir. Bu kesinlikle tüm kripto pazarı ve tüm dünyadaki dijital para birimleri için olumlu bir gelişme olacak. XRP şu anda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether’dan (USDT) sonra dünyanın en büyük dördüncü kripto parası
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,004
Mesajlar
57,863
Kullanıcılar
6,630
Son üye
Ahmetulasumutlu
Üst