Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Putin Ayısına Bindi

Theleoncoin

Korgeneral
Moderatör
images (69).jpeg

Dünya 'nın Gözü Ukrayna ve Rusya arasındaki gerileme kilitlenmiş durumda. Önceki akşam Putin yaptığı ulusa sesleniş konuşması ile SSCB ruhunu geri kazanmaları gerektiği konusunda konuşmalar yaparken Ukrayna hükümeti ve halkına tehditlerini açık bir dille savurdu. Ardından AB ülkeleri ve ABD bir dizi yaptırım kararı aldıklarını açıkladı. Putin bu gece itibari ile de Ukrayna 'nın Donbas bölgesine askeri hareket başlattı.

İşte bu hareket ile Putin Ayısına binerek kripto paraları tek tek ezmeye başladı. Gün içerisinde artı bir hareket göstermeye başlayan Bitcoin 39.000 $ üzerine kendini atmayı başarmıştı. Ancak gelen askeri operasyon haberi sonrasında hızla değer kaybetmeye başladı. 34.555 $ seviyelerine kadar gerileyen bitcoin yazı esnasında 35.115 $ seviyelerinden işlem görüyor.

Peki altın ve dolar gibi Fiat paralar değer kazanırken bunlardan kat ve kat daha değerli olan bitcoin ve Ethereum gibi coinler neden değer kaybediyor? Kendi yorumun olarak söylüyorum. Çünkü yatırımcıların çoğu bu işte yeni özellikle 2020 pandemi düşüşü ve 2017 gibi büyük ayı sezonlarını görenler korkuyor. Tabiki birde büyük abilerimiz var kendilerine balina diyoruz her düşüş onlar için alım fırsatı ve küçük yatırımcıyı yok etme fırsatı taşıyor.

Aslında olması gereken olası bir savaş ve kriz durumunda bitcoin ve özellikle büyük coinlerin yükselmesi dolar, euro gibi fiat paraların ise değer kaybetmesidir. Ancak hem mazisinin olmaması hemde gerçekten yatırımcıların tecrübesiz olması durumları olumsuz etkiliyor. Peki ne olcak? Yine kendi görüşüm şuanda tüm piyasalar da bir kaos yaşanıyor korkan satıyor yüksekten girenler ise ortalama düşürmek için alım yapıyor. Bir kaç gün yada hafta daha piyasa yoracak sonrasında ise pandemi başında olduğu gibi olacak. Bana göre bitcoin bu gerilimin devam etmesi ile 28.000 seviyelerine kadar inebileceğini ve ardından yeni rekorlara doğru koşacağını düşünüyorum.

Not: Yatırım tavsiyesi değildir kendi şahsi görüşlerimdir.

Savaş ortamı tüm piyasalarda panik havası oluşmasına sebep olur. Kripto piyasası da bundan nasibini alıyor. Altının yıllardan beri güvenli liman olması yatırımcının oraya kaçmasına sebep. Doların yükselmesini ise ben fake olarak görüyorum. Nastaq şişmiş durumda, patlaması yakındır diyorlar. Geleneksel piyasalar patladığında kripto piyasasının ne tür bir etki altında kalacağını asıl o zaman göreceğiz. Önceden ters hareket eden bu piyasaların şimdilerde birlikte hareket ettiğine dair yorumlar okumuştum. Sonuç ne olur bilemem ama çarşı pazar karışacak birkaç ay içinde. YTD.

Savaş ortamı tüm piyasalarda panik havası oluşmasına sebep olur. Kripto piyasası da bundan nasibini alıyor. Altının yıllardan beri güvenli liman olması yatırımcının oraya kaçmasına sebep. Doların yükselmesini ise ben fake olarak görüyorum. Nastaq şişmiş durumda, patlaması yakındır diyorlar. Geleneksel piyasalar patladığında kripto piyasasının ne tür bir etki altında kalacağını asıl o zaman göreceğiz. Önceden ters hareket eden bu piyasaların şimdilerde birlikte hareket ettiğine dair yorumlar okumuştum. Sonuç ne olur bilemem ama çarşı pazar karışacak birkaç ay içinde. YTD.
Çinde Tayvan a saldırma hedefinde batıdaki karışıklığı kullanacak galiba

Gerçekten bıktım bu gözü doymayan insanlardan kardeşim derdiniz ne madem konuşarak çözemiyonuz sorunları iki başkanda kavga eerek sorunlarını çözsün ama insanları karıştımayın. not:Yatırım tavsiyesi değildir kendi şahsi görüşlerimdir.

Ekli dosyalar

• 1643784.jpg
    1643784.jpg
    32.6 KB · Görüntüleme: 81
Gerçekten bıktım bu gözü doymayan insanlardan kardeşim derdiniz ne madem konuşarak çözemiyonuz sorunları iki başkanda kavga eerek sorunlarını çözsün ama insanları karıştımayın. not:Yatırım tavsiyesi değildir kendi şahsi görüşlerimdir.
Mesaja göre yatırım tavsiyesi değildir notundan çok kavga tavsiyesi olmadığını belirtmek mi gerekirdi acaba? :)

Rus ayısı bu aralar çok fazla cesaret hapı içiyor. Gürcistan, Suriye, Libya, Ukrayna derken; bakalım bu işin sonu nereye varacak? Ayrıca Ukrayna da var gücüyle direnmezse, adam değilmiş. Sinmeyin ulen. Saldırın. Hemen ATMlere koşmuşsunuz. ATM sizi kurtarmaz. En fazla üç gün daha yaşatır. Az cesur olun.

STD.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,200
Kullanıcılar
6,697
Son üye
selcuk
Geri