Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Quantum ( QTUM )

Genel Amacı
Ethereum ve Bitcoin2in olumlu özelliklerini birleştirmek
Kripto Para Tam Adı
Quantum
Kripto Para Kısa Adı
QTUM
Madencilik Var mı?
Hayır
Çıkış Tarihi
2017
Web Sitesi
http://qtum.org
QTUM en basit şekilde açıklama gerekirse Bitcoin ile Ethereum’un en iyi ve öne çıkan özellikleri bünyesinde barındırmayı hedefleyen bir kripto paradır. Açık kaynaklı olarak tasarlanmıştır. Singapur menşeilidir. 2017 yılında piyasaya sürülen kripto para aynı Ethereum’da olduğu gibi Akıllı Sözleşmeler vasıtasıyla merkezi olmayan uygulamaları üzerinde barındırabildiği gibi, yüksek işlem hacmi potansiyeli ve yüksek işle hızları vaatleriyle ön plana çıkmaktadır. Ayrıca Bitcoin’in günümüzde olduğu gibi bir değer deposu olmayı da hedef edinmişlerdir.

Bilindiği gibi özellikle akıllı sözleşme platformları, merkezi olmayan uygulamalara ve bu teknolojilere sağladıkları teknolojinin stabil çalışmasına yönelmişlerdir. Fiyat politikası ikinci plandadır. Qtum’da her ikisi aynı hat ve hedef üzerinden devam etmektedir. Yani teknoloji geliştirilirken ve günümüz şartlarına göre güncellenirken, aynı zamanda yatırımcıların yatırımlarını değer anlamında koruyan Bitcoin benzeri bir yapıyı benimser.

Akıllı sözleşmelerden sıklıkla bahsedildiğini duymuşsunuzdur. Ve son zamanlarda dApp kavramı sıklıkla kullanılıyor. Kısaca Akıllı sözleşmelere kurallar, dApp’lere de merkezi olmadan tasarlanmış uygulamalar diyebiliriz.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,216
Kullanıcılar
6,694
Son üye
0xbawer
Geri