Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Sandbox Hacklenmesi Bilgileri Gelmeye Devam Ediyor!

sandbox.png

Popüler bir çevrimiçi oyun platformu olan The Sandbox, geçtiğimiz günlerde bir çalışanın bilgisayarından yetkisiz erişim tespit edildiğini ve üçüncü taraf bir saldırgan tarafından hedef alındığını açıkladı. Bu saldırgan, çeşitli e-posta adreslerine erişim sağlamış ve The Sandbox markası altında sahte e-postalar göndermişti. Bu e-postalar, kullanıcıların bilgisayarlarına kötü amaçlı yazılım yükleyebilen ve saldırganların kişisel bilgilerine erişmesine olanak tanıyan kötü amaçlı yazılım köprüleri içermekteydi.
The Sandbox, 26 Şubat 2023 tarihinde yetkisiz erişimi fark etti ve hemen harekete geçerek kullanıcılarını korumak için çeşitli önlemler aldı. Şirket, sahte e-postaların alıcılarına, bağlantılı web sitelerini açmamaları, çoğaltmamaları veya indirmemeleri talimatını veren uyarı e-postaları gönderdi. Sandbox ayrıca çalışan hesaplarını ve erişimini engelledi, çalışan dizüstü bilgisayarlarını yeniden yapılandırdı ve iki faktörlü kimlik doğrulama gerektirerek ilgili tüm şifreleri sıfırladı.

Şirket Hesapların Güvenliği için Bildirim Yayınladı​

Saldırganın erişimi sadece bir çalışan bilgisayarında sınırlı olsa da, The Sandbox kullanıcılarının önlem alması gerekmektedir. Şirket, hesaplarını mümkün olduğunca güvende tutmak için güçlü parolalar kullanılmasını ve iki faktörlü kimlik doğrulama uygulanmasını öneriyor. Ayrıca şüpheli e-postalardaki köprüleri tıklamaktan kaçınmak ve kötü amaçlı yazılımları tespit etmek ve kaldırmak için güvenilir bir antivirüs programı kullanmak da önemlidir.
The Sandbox, kullanıcıların bilgilerinin güvenliği için özenle çalışmaktadır ve gelecekte benzer olayları önlemek için güvenlik politikalarını ve uygulamalarını iyileştirmeye çalışmaktadır. Ancak son zamanlarda, oyuncuların NFT'ler için yarıştığı çevrimiçi çok oyunculu bir oyun olan The Sandbox, yüksek riskli kimlik avı dolandırıcılıklarına maruz kalmıştır.

Sandbox'un böyle bir hack saldırısının tam olarak "yalan" olduğunu düşünüyorum. O kadar mükemmel bir şirketin malı düşük seviyeden toplaması diye düşünüyorum ytd

Sandbox'un böyle bir hack saldırısının tam olarak "yalan" olduğunu düşünüyorum. O kadar mükemmel bir şirketin malı düşük seviyeden toplaması diye düşünüyorum ytd
Ben de senin gibi düşünüyorum dostum yada en azından kendilerini kurtarmak için söyledikleri bahaneler, sandbox nasıl oldu da fiyatı bu kadar çok düştü ilginç, her zaman söylediğim kendi izlenimim olan bir şey vardır, iyi haber kısa vade de sat kötü haber ise kısa vade de al sinyalidir. YTD

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,196
Kullanıcılar
6,696
Son üye
CryMsty
Geri