Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Satoshi Nakamoto Gerçek mi?

Dünya'da ki bütün projeler gibi, bu coin sistemininde bir oluşturucusu vardır.

Çok akıllıca bir sistem. Bir gün birisi düşünmüş ve var olan, ülkelerin tekelinde olan, para, altın, gümüş, elmas vb. gibi değerlerin hepsinden farklı, bağımsız ve yeni bir değiş tokuş, ödeme sistemi bulmuş. Tıpkı facebook, google, youtube, alibaba vb. gibi bir digital sistem oluşturmuş. Tutmayan, adını hiç duymadığımız, yok olup giden binlerce fikrin arasından sıyrılmış, ortaya çıkmış.

Bu gibi projelerin başlangıcında hep 1 kişi olur. Bazende yanında ona eşlik eden bir kaç kafadar ...

Sonrasında uzun bir süreç başlamış. Değersiz, bilgisayar oyunlarında katılımcılara bol bol dağıtılan timsali bir değer olmuş. Bir zaman sonra evrilmiş, çevrilmiş. denenmiş ve daha anlamlı bir ödeme şekline dönüşmüş. Güzel olan tarafı, ödeme yapanın yani bulan kişinin cebinden hiç bir şeyin çıkmaması. Rahat rahat dağıtmış.

Ve bir gün bir pizzacı, oyunlarda dağıtılan bu karşılıksız ödeme sistemini kabul ettiğini söylemiş. ( bence oyunlarda bunu dağıtan kişinin pizza dükkanı olabilir, duyulsun, tutsun, rağbet olsun diye ) Ve bu oyunlarda bu ödeme biriminden kazanan kişiler bu dükkandan ellerindeki digital birimle sipariş verip, pizza yiyerek ilk defa somut bir şey elde edebilmişler. Bu günkü şartlara göre dünyanın en pahalı pizzasını yemişler ve mutlaka çok pişmanlardır. :)

Bunu gören, bu sistemde gelecek olduğunu düşünen diğer taklitçi girişimciler de, birisi bunu yapıyorsa bende yaparım deyip benzeri yeni digital paralar oluşturmaya başlamışlar. Sonrasında patlamış gitmiş ...

Şimdilik, henüz resmi olmayan sistemlerde, genel ülke yönetim otoritelerinden bağımsız, içinde yüklü miktarda para olan kocaman bir kazan oluşmuş. Ve bu sisteme, bu kazana para atanlar diğerlerinin parasını alıp, para kazanmışlar. Elbet birileride paralarını kaybetmekteler. Çünkü sisteme dışarıdan ilave olarak giren hiç bir değer, ürün, madde yok. Yani özünde insanlar birbirlerinin paralarını alarak para kazanıyor ya da kaybediyorlar.

Bu gün ben bir para birimi uydursam, ve büyük bir topluluğa bunu sunabilecek kadar akıllıca tanıtım yapsam, ardından bir ya da bir kaç yüz web sitesi kurup, diğer yaygın alışılmış para birimlerinin arasına kendi ürettiğim birimi ilave etsem, birileride listedeki diğer birimlerden alırken bundan da alsalar, benim para da patlar gider ... Kimse bilmez, blockcahinle destekleniyor mu, nasıl ortaya çıkmış, kiminmiş vb... bunlar içinde bir kaç yüz haber sitesi yapsam... Olmayan kendi uydurduğum bir parayı çok bilinir hale getirmek sadece 3-5 bin dolara maal olur. Ekran kartları, bilgisayarla vb. almak gerekmez. Çünkü hiç bir denetim, kontrol mekanizması vb... reel olarak yok. Sistem bir birini pofpoflayarak büyüyor. Sansasyonel haberlerle, çeşitli manüplasyon yöntemleri ile birimler değer kazanıyor. ZAten bir coini bu şekilde satmaya başladığınızda işlem hacmi oluşuyor ve o birimde diğer altcoinlerden birisi haline geliyor. En çok kazanan tabiki parayı uyduran ben olurum. Daha sonra da al-sat aracı web site sahipleri ...

İşte bütün bunları baştan görüp, planlayan kişi ya da bir kaç kişi, tamamen hayal olan bu dev sistemin sorumlusu olmamak için ortadan kaybolmuş, sessizce bir köşede trilyon dolarlarını harcıyor olmalı. Gün gelip sisem, dev bir kartopu gibi büyüyüp, ülkelerin yönetimlerince kontrol edilemez hal aldığında, mahkemelere çıkacak ana sorumlu kişi olmayacak. Çok akıllıca ...

Dünyayı değiştiren bir buluş olabilecegi bile söyleniyor
Planlanan ve kontrol edilebilen tüm dengeleri değiştirecek gibi. Gün gelecek belkide, hiç kimse dolar, euro, Tl vb. basılı kağıt paraları almayacak. Her kes bu coinlerle işini görecek ve ellerindeki tüm kağıt paraları bu coinlere çevirecek. İşte o zaman global ekonominin bittiği, dengelerin yeniden kurulduğu an olacak. Tabi otoriteler buna müsade ederse ...

Heyecan verici ama çok zor süreçlerden geçmesi gereken bir konu bu. Ben isterim ve kollarım.

Planlanan ve kontrol edilebilen tüm dengeleri değiştirecek gibi. Gün gelecek belkide, hiç kimse dolar, euro, Tl vb. basılı kağıt paraları almayacak. Her kes bu coinlerle işini görecek ve ellerindeki tüm kağıt paraları bu coinlere çevirecek. İşte o zaman global ekonominin bittiği, dengelerin yeniden kurulduğu an olacak. Tabi otoriteler buna müsade ederse ...
Mevcut ekonomik sistem çoktan öldü. Şu an ölüyü nasıl gömeceklerini düşünüyor otoriteler. O yüzden, yeni ekonomik düzenin kripto para teknolojisi üzerine inşa edilmesini kurgulayan otoriteler buna çok da itiraz etmezler sanırım.
Satoshi Nakamoto'ya gelirsek her zaman bir efsane olacak. Tıpkı Bitoin gibi anonim kalacak. Nakamoto bir isim değil bir sistemin adı aslında. Tek bir kişi diye bakmamak lazım bence.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,249
Kullanıcılar
6,718
Son üye
yuzarsifmann
Geri