Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Teknik Analiz & Crypto ya Yeni başlayanlar için tavsiyeleriniz ne olur ?

Merhaba, ben bundan önce sadece yazılım ile ilgileniyordum. Şu an blockchain alanına bayağı meraklıyım, mantığını kavramaya çalışıyorum. @SatoshiTURK hocamın eğitimlerini izliyorum ama sadece geliştirici olmak değil, trader olmayı da merak ediyorum. Bin tane formasyon var; nasıl analiz ediyorlar, formasyonları nasıl unutmuyorlar, nerede ne zaman al-sat yapacaklarını nasıl analiz ediyorlar? Bu konu hep merak ettiğim bir şey olmuştur. Bazı insanlardan da "teknik analiz, temel analiz hikaye" gibi söylemler duyuyorum ama ben öyle düşünmüyorum. Siz yeni başlayanlar için hangi kaynakları önerirsiniz? Veya kendi tecrübelerinizden öneride bulunursanız çok sevinirim.

İyi forumlar.

aynı anda birde çok şeyi öğrenemezsinm aynı anda birden çok şeye odaklanamazsın.
geliştirici olmak kolay değil bu sektörde bakma sen linkedinde ipini koparan blockchain developer. yaptıkları tek şey web3 ve etherjs kullanmak :) blockchain developer bu demek değil.
profil yaşınız doğru ise beni zamanla anlayascağınızı umuyorum. bugün böyle düşünüyor olabilrisin, işin içine girdikçe değil teknik analiz öğrenmek banane diyeceksin. yeterki başarılı ol başladığın işte.

teknik analiz için bir şey diyemem kusura bakma alanım değil :)

aynı anda birde çok şeyi öğrenemezsinm aynı anda birden çok şeye odaklanamazsın.
geliştirici olmak kolay değil bu sektörde bakma sen linkedinde ipini koparan blockchain developer. yaptıkları tek şey web3 ve etherjs kullanmak :) blockchain developer bu demek değil.
profil yaşınız doğru ise beni zamanla anlayascağınızı umuyorum. bugün böyle düşünüyor olabilrisin, işin içine girdikçe değil teknik analiz öğrenmek banane diyeceksin. yeterki başarılı ol başladığın işte.

teknik analiz için bir şey diyemem kusura bakma alanım değil :)
Traiding ve blockchain development çok ayrı birşeymiki hocam ? Ben normalde yazılımda backend alanıyla uğraşıyorum da yaş ilerledikçe bir alanda uzmanlaşmak gerek bende gelecek açısından blockchain dev. Alanını seçtim ama trading kısmıda çekici gelmiyor değil :D çünkü işi bilirsen iyi para kazanırsın.

sizce çok yakın bir şeymi ?
birinde kod yazıyorsunuz tamamen beyin yoruyorsunuz emek harcıyorsunuz :)
diğerinde ne yapıyorsunuz ?

ben görmedim teknik analizden forbese konu olan birilerini

eğer teknik analiz yaparak 1000x gem token önererek başarı sağlayan birilerini gördüyseniz lütfen bizimle paylaşın.
teknik analiz anlık bir durumdur. özellikle kriptota geleceği görmek nedense bana saçma geliyor. ben şuan elon musk'ın aklından ne geçtiğini bilemem.
bütün göstergeler mükemmeldir fakat elon gibi biri çıkıp haber niteliğinde birşey yayınlarsa :) patladı sizin teknik analiz.

sizce çok yakın bir şeymi ?
birinde kod yazıyorsunuz tamamen beyin yoruyorsunuz emek harcıyorsunuz :)
diğerinde ne yapıyorsunuz ?

ben görmedim teknik analizden forbese konu olan birilerini

eğer teknik analiz yaparak 1000x gem token önererek başarı sağlayan birilerini gördüyseniz lütfen bizimle paylaşın.
teknik analiz anlık bir durumdur. özellikle kriptota geleceği görmek nedense bana saçma geliyor. ben şuan elon musk'ın aklından ne geçtiğini bilemem.
bütün göstergeler mükemmeldir fakat elon gibi biri çıkıp haber niteliğinde birşey yayınlarsa :) patladı sizin teknik analiz.
Teşekkürler hocam ben cevabımı aldım 😊

Eskiye göre al/sat yapıyorum sayılmaz, yaptıklarımdaysa; çok güzel hareketler bunlar diyerek dalıyorum, biraz hissiyatımsı-biraz da bitcoinin yarılanma dönemlerindeki 4 er yıllık periyodlarda; önde gelen kriptoların izlediği yolu ''tarih tekerrürden ibarettir'' diyerek takip ederim

@Teknik Analiz hocamında yorumunu alsam çok güzel olur 😅
O sadece, ona gerçekten ihtiyaç olduğunda ortaya çıkar. 😁

7b3473f0a96bf40e98a3d83dc58543362921c637.gif

Merhaba. Kolay gelsin. İşin aslı analiz değil arkadaşlar. İşin aslı ticaret zekasına sahip olmak. Domatesi alırken en iyisi ve en kârlı olan domatesi almaya gayret edersin. Ya da işe girdiğinde çevrede veya piyasada hangi iş az varsa veya yoksa girer onu yaparsın. Yani alanında ilk veya tek olma düşüncesi ile hareket edersin. Kripto da böyle. En iyi, sağlam proje; en ucuz fiyat...

Bu demek değildir ki grafik analizine gerek yok. Mutlaka var. Ezelden beri insanlar tarım ve ticarette durum ve fiyat dalgalanmalarını izleyip strateji geliştirmek için grafikler oluşturmuştur. Bu gün grafik sunucularında gördüğümüz grafikler o dönemin mantığını esas alarak çalışır. Bu da grafik öğrenmeden asla olmaz demek değildir. Hele formasyon peşinde koşup beyin sulandırmaya girdin mi ne analistliğin kalır ne de geliştiriciliğin... Takipçilerin senden daha az bildikleri ve sana çok inandıkları için ne söylesen tamam KRAL derler. Sen de kendini bir şey sanıp twitter analisti olursun. 😂

Yalnız teknik analiz ve temel analiz diye bir şey var. Kesin ve net olarak işe de yarar; fakat kripto piyasasında pek de işe yaramaz. @SatoshiTURK hocamın dediği gibi para babaları çıkar manipüle eder her şey çöp olur. Tüm hayal ettiğin o hayvan ve değişik varlık benzetmeleri, çizdiğin çizgiler, ışınlar filan hepsi üzerine yıkılır.

Grafikler geçmişi gösterir. Sen de geçmişten ders almayı bileceksin. Bu kadar.

Ali Perşembe'yi oku. YouTube'tan Kıvanç'ı izle. En önemlisi @SatoshiTURK'ü takip et.

Herkese selam.

Son düzenleme:

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,354
Kullanıcılar
6,675
Son üye
bahadirkilic