Neler yeni

Traderlar Neden 2021’e Kadar “Can Sıkıcı” Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketi Bekliyor?

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
24
Puanları
1
Konum
İstanbul
BNB
0.00041676
Bitcoin-altcoin-.jpg

Traderlar, özellikle BTC’nin hakimiyet oranı yükselmeye başladığında Bitcoin ve altcoinler için yavaş bir dördüncü çeyrek bekliyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı haftalardır bir aralıkta kaldı. Ancak traderlar genellikle en üst sıradaki dijital varlık için yavaş bir dördüncü çeyrek bekliyor.


271811e5ff1b5e25ba7a90e6c103b0ab.png

2018 ve 2019’un dördüncü çeyreğinde, piyasaya biraz düşüş hissi enjekte ederek Bitcoin negatif olarak dönemi kapattı. Yakın vadede, Bitcoin fiyatının daha fazla dezavantajı olan sıkıcı bir dördüncü çeyrek, altcoin fiyatlarının daha da düşmesine neden olabilir.

Şu anda, birçok teknik analist, altcoin piyasasının geri çekilmesine karşı uyarıda bulunmak için Bitcoin baskınlık endeksindeki sıçramayı yakından izliyor.


Altcoinler İçin En Kötüsü Çoktan Geçti mi?
Sson iki hafta içinde çoğu küçük altcoin ve merkezi olmayan finans (DeFi) tokenları % 30 ila % 60 oranında düştü.

Bitcoin 9 Eylül’den 19 Eylül’e kadar 9,981 $’dan 11,179 $’a yükseldiğinde altcoinlerdeki düşüş daha da kötüleşti ve bu süre zarfında bir kar alma rallisi gerçekleşti. Analistler, altcoin ve DeFi’den elde edilen kârın Bitcoin ve stablecoinlere dönüştüğüne inanıyor.


Bu nedenle, Bitcoin güçlü bir yükseliş trendi görürken, DeFi tokenları düştü ve altcoinler istikrarlı bir düşüşte kaldı.

Altcoin satışı, Bitcoin’in 11.100 $’lık kilit direnç seviyesinden reddedildikten sonra düşmeye başlamasıyla gerçekleşti. Son 15 günde, BTC yaklaşık % 6 düşerek 10.500 $’ın biraz üzerinde stabilize oldu.

e2fa37f3f4b867ac6fd9ad0abb06410e.png

Michael van de Poppe’ye göre, mevcut çöküşün yakın zamanda sona ermesi olası değil.

Van de Poppe bir tweet’te aşağıdaki tabloyu yayınladı ve kripto piyasalarının genellikle dördüncü çeyrekte ‘sıkıcı ve düzeltici’ aşamalar gördüğünü açıkladı. Traderlar, tarihsel olarak Etherem’un Aralık ayında dip seviyelerde olduğunu ve sonraki çeyrekte hareket etmeye başladığını söyledi.

df03e2c707502b572d00dbb695c97731.png

Van de Poppe, “2020’nin 1. çeyreğinde bir altcoin sezonuna sahip olmak için BTC hakimiyetinin artacağını” öngördü.

“Loma” olarak bilinen bir trader da benzer bir düşünceyi yineledi. Altcoinlerin en son bu kadar sert düştüğünü, BTC’nin kısa sürede büyük bir düşüş gördüğünü söyledi.

Bu sefer, altcoinler düşerken, BTC ve Ethereum ile ilgili destek seviyelerinin üzerinde nispeten sabit kalıyor. Trader ayrıca şunları da ifade ediyor.

“Bitcoin zar zor hareket ederken altcoinler şu anda düşüyor. Bunu en son gördüğümde Bitcoin şişman bir mum boyadı.”

Kartlar Üzerinde Bir Rahatlama Rallisi Var mı?
Ekim ayının başından bu yana, kripto para piyasası, yatırımcı duyarlılığını etkileyebilecek bir dizi olumsuz olay ile karşı karşıya kaldı.

26 Eylül’de KuCoin borsası 281 milyon dolar civarında bir rakamla hacklendi. Bu durum Bitcoin fiyatı haberler üzerinden düzeltilmezken, yükseliş momentumunun oluşmasını engelliyor olabilir. Bunu, 1 Ekim’de BitMEX’i Banka Gizlilik Yasasını ihlal etmekle suçladığını açıklayan ABD Emtia Vadeli İşlem Ticaret Komisyonu (CFTC) izledi.

Daha sonra, 2 Ekim’de ABD Başkanı Donald Trump, COVID-19 için yaptırdığı testin pozitif çıktığını açıkladı. Bu açıklama hem geleneksel hem de kripto piyasalarında heyecan yarattı.

Birkaç önemli olaydan sonra, yatırımcılar volatilitenin artmasını bekliyorlar ve bazı traderlar kartlarda kısa bir sıkışma olabileceğini öne sürdüler.

” Byzantine General” olarak bilinen bir başka popüler kripto-Twitter traderı, zayıf elleri sallayacağı için kısa bir sıkışma için “mükemmel” an olduğunu söyledi. Trader ayrıca, kendi görüşüne göre, kripto para birimi piyasasında kenarda bol miktarda sermaye bulunduğunu ima etti.

Genel olarak, traderlar Bitcoin ve altcoin’ler için sıkıcı bir çeyrek bekliyorlar. Ancak geçen ayın yoğun satışları sonunda bu durum güçlü bir rahatlama rallisine de yol açabilir.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,004
Mesajlar
57,853
Kullanıcılar
6,630
Son üye
Ahmetulasumutlu
Üst