Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Türk Lirası Çökerken Türk Trader'lar PEPE ve Bitcoin'e Yöneliyor

staluer

Kıdemli Üstçavuş
pepe-is-listed-on-kucoin-and-binance.png

• Türk lirası, son beş yılda Amerikan doları karşısında %80'den fazla değer kaybetti.
  • Memecoin PEPE, bazı Türk trader'lar için umut ışığı oldu.
  • Stablecoin'ler (tether ve bitcoin) kripto dünyasında geleneksel olarak tercih edilen koruma araçları oldu.
  • Binance'deki lira sahipleri, son iki ayda 682 milyon dolarlık PEPE işlemi gerçekleştirdi.
  • PEPE, bu süre zarfında lira hacmi açısından Binance platformunda dördüncü sıraya yükseldi.
  • Bitcoin, üçüncü sırada yer alırken Ether ise daha geride kaldı.
  • USDT ve BUSD, Nisan-Haziran arasında en çok işlem gören stablecoin'ler oldu.
  • Blockworks, analiz için Binance'de bulunan 97 lira piyasasına odaklandı.
  • PEPE, riski daha fazla tolere edebilen Türk lira sahipleri için bir çıkış yolu sunuyor.
PEPE'nin Türk Lira Trader'ları İçin Çekiciliği:
  • PEPE, Türk lirasının yeni rekor düşüşlere ulaştığı dönemde sert bir toparlanma yaşadı.
  • Türk lira sahipleri, PEPE'nin toparlanmasından faydalanmaya çalıştı.
  • Binance'deki PEPE-lira işlem hacmi PEPE'nin iki katından fazla artarak 41 milyon dolara ulaştı.
  • Türk Merkez Bankası, faiz oranlarını yükselttikten sonra lira değer kaybetti, ancak PEPE-lira işlem hacmi artmaya devam etti.

• Binance, geçtiğimiz yıl içinde 89 milyar dolarlık lira-kripto işlem hacmi rapor etti.
  • SHIB, Türk lira sahipleri arasında en çok işlem gören dördüncü kripto oldu.
  • SANTOS, F1 yarış takımının fan token'ı, ETH'nin hemen ardından 2.47 milyar dolarlık işlem hacmiyle yer aldı.
  • Türk lira sahipleri arasında fan token'lar popüler oldu ve ALPINE, PORTO ve LAZIO gibi takımların token'ları yüksek işlem hacmi elde etti.
  • En çok işlem gören kripto paralar arasında sadece birkaçı lira devalüasyonuna karşı değer kazandı.
  • Lira'nın Amerikan doları karşısında değer kaybettiği dönemde en çok işlem gören kripto paraların çoğu liradan daha kötü performans gösterdi.

Bazen "ulusal olarak USD'ye geçsek mi?" diye düşünmüyor değilim. Zira -istemeyerekte olsa- son dört beş yıldır USD kullanıyorum. Günlük hayatımda bile nakitte kalacaksam USD'de bekleyip; iş veya işlem yapacağım zaman, sadece ihtiyacım kadarını TL'ye çeviriyorum.

Bu durum elbette çok üzücü ama hayat sadece gerçeklerden ibaret..

YTD!

Bazen "ulusal olarak USD'ye geçsek mi?" diye düşünmüyor değilim. Zira -istemeyerekte olsa- son dört beş yıldır USD kullanıyorum. Günlük hayatımda bile nakitte kalacaksam USD'de bekleyip; iş veya işlem yapacağım zaman, sadece ihtiyacım kadarını TL'ye çeviriyorum.

Bu durum elbette çok üzücü ama hayat sadece gerçeklerden ibaret..

YTD!
Türk lirasında para tutulmuyor ki, değil 1 ay ertesi günü eriyor.

Türk lirası değer kaybediyor olarak gözükebilir ancak ekonomimiz yeterince güçlü olduğunda para biriminin sonunda bir 0 attığımızda alım gücü çok artabilir, zaten bitcoin son günlerde artıyorsa doların büyük etkisi var diye düşünüyorum. Doların TL bazında yukselmesi artışı daha da büyüttü.

Türk lirası değer kaybediyor olarak gözükebilir ancak ekonomimiz yeterince güçlü olduğunda para biriminin sonunda bir 0 attığımızda alım gücü çok artabilir, zaten bitcoin son günlerde artıyorsa doların büyük etkisi var diye düşünüyorum. Doların TL bazında yukselmesi artışı daha da büyüttü.
Paradan sıfır atmak sadece görsel olarak güzel durur. Mesela 1 dolar = 26 lira yerine, 1 dolar = 2,60 lira olur. Göze hoş görünür. Ama 20 bin lira maaş alıp, 10 bin lira kira ödeyen için hiçbir şey değişmez. Zirâ maaşı 2 bin lira, kirası bin lira olur.

Sonuç: Mission Failed

evet hocam bu toparlanmak için bi fırsat olur, şuan mesela 20 tl nin bir degeri kalmadı, bu sistemde para deger kazanir iste bu yuzden diyorum ki ekonomi güçlü olmalı sistem olarak 0 atildiktan sonra maaslar 4 bine cikarilip fiyatlari sabitlemeye yonelik kesin hamleler yardimci olabilir belki tabi benim ki bir bakis acisi bunu bircok yerden ele almak gerek ama bence şu kesin ki bu işler çok zor

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,176
Kullanıcılar
6,689
Son üye
SavKripto
Geri