Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Yakın zamanda yaşadığım bir olaydan yola çıkarak sizleri bilgilendirme gereği duydum. Özellikle Telegram grupları üzerinden devam eden bu tip faaliyetler Whatsapp üzerine de sıçramış durumda. Ben ilk gördüğümde şaşırmış olsam da grubun bir süre Whatsapp üzerinde durmasına izin verdim ve bu sayede gerçekte ne amaçladıklarını tam olarak görme fırsatı buldum.

türkiye cumhuriyeti web3 whatsapp3.jpg

Öncelikle grubun adını resimden net bir şekilde görebiliyorsunuz sanırım. Grup içerisinde özellikle Binance’nin resmi bir faaliyeti olduğuna dair çok sayıda söylemde bulunuluyor. Grup adının içerisinde bulunan A112 ibaresi de anladığım kadarıyla çok sayıda kurulmuş bu şekilde grubun karışmaması amacıyla uygulanıyor. Gerçekten sistematik bir çalışma diyebilirim :)

türkiye cumhuriyeti web3 whatsapp.jpg

Gelelim asıl mevzumuza; grup içerisinde diğer kullanıcılardan ara ara mesajlar geliyor. Ancak bu mesajların büyük çoğunluğunda cümle düşüklükleri göze çarpıyor. Üstelik sözde bunlar Türk kullanıcılar. Kısacası aynı bizim translate kullanarak İngilizceye çevirdiğimiz cümleler gibi bunlarda basit translate yöntemleriyle Türkçeye çeviri yaparak grubun içerisinde birilerinin kazanç sağladığını düşünmemizi istiyor.

türkiye cumhuriyeti web3 whatsapp4.jpg

Buraya kadar her şey neredeyse klasik. Asıl can alıcı nokta ise 10 dolarlık ödül vaadi. Ben bu ödül vaadini 2 defa aldım. Gönderdiğini unuttu tekrar gönderdi. 10 dolar değerinde BNB gönderiyor ama bunu sizin kara kaşınıza kara gözünüze gönderdiğini düşünmeyin. Öncel,kle cüzdan görüntüsü istiyor Trust Wallet üzerinden. Bakıyor cüzdan boş. Sözde USDT üzerinden likidite madenciliği yaptıracaklar ya, cüzdanınızda doğal olarak BEP20 ağında USDT olacak. Ama bu USDT’nin bir yerden başka bir yere aktarılması için ne lazım? Siz söylemeden ben söyleyeyim BNB. Yani bu BNB onun ön hazırlığı gibi bir şey. Sizin yatırım yapacağınız kanaatine vardıkları anda öncelikle bu gönderimi yaparak aynı zamanda bir nebze güven sağlamış oluyorlar.

tc web3 whatsapp scam.jpg

Sonra ne mi oluyor? Resimde gördüğünüz şekilde sizi abuk subuk bir adrese yönlendirip USDT dolu cüzdanınızı oraya bağlayarak günlük %3-5 faiz kazanacağınızı söylüyorlar. Bu durumu grup içerisindeki pek çok sözde Türk hesapta destekliyor ekran görüntüleriyle. Eğer tüm adımları yapar ve söylediklerine kanarsanız ne mi oluyor? Size gönderdikleri 10 dolarlık BNB hediyesini komisyon olarak kullanıp cüzdanın içerisindeki USDT boşaltılıyor.

türkiye cumhuriyeti web3 whatsapp5.jpg

Adamlar her şeyi düşünmüş. 500 dolar minimum yatırım limiti ve kademeli faiz yükseltme gibi pek çok şey koymuşlar. Grup içerisinden de ara ara genel kripto para piyasasına yönelik haberler paylaşılarak grubun resmiyetini pekiştirmeye çalışıyorlar insanların gözünde.

Dediğim gibi etraf bu tarzda çok sayıda grup dolu. Bu gruplardan birinin içerisindeyseniz kesinlikle bir cüzdanınızı bu tarz yönlendirmelere kanıp bir yere bağlamayın. Benim 100 lerce cüzdanım vardır mesela. Her airdrop için bile farklı cüzdan kullanmaya özen gösteririm. Tabi ki burada istenen sizden USDT dolu cüzdanınızı bağlamanız olduğundan kesinlikle yapmamanız gereken bir işlem. Ama tezgah güzel, yemliyorlar, 1 kişi bile düşse gruptan yem parasını fazlasıyla çıkarıyorlar. Numaram ellerine nasıl geçmiş bilmiyorum ama grubun içerisindeki herkes kripto para sektörünün içerisindeki insanlardan oluşuyor. Kısaca kasıtlı sızdırılmış bir bilgi ya da bir airdrop esnasında verilen bir cep telefonu numarası üzerinden numarama ulaşmış olma ihtimalleri yüksek.

Telikeli adımlara gelmediğiniz sürece sizin için bir risk teşkil etmiyorlar. Verdikleri linklere tıklama, girme, cüzdan bağlama vb. eylemler yapmadığınız sürece bilgilerinize erişmeleri mümkün değil. Ancak yüksek kazanç vaatleri ve günümüz ekonomik koşullarında kolay yoldan para kazanma hırsı, bu tarz sistemlerden canımızın yanmasına sebep olabiliyor.

En güzel tavsiyeyi vereyim o zaman size. Tereddütte mi kaldınız? Burası bir kripto para forumu. Sorun burada insanlara. Sizi en doğru şekilde yönlendirecek çok sayıda bilgili insan mevcut. Durduk yere paranızdan olmayın…

Bir yerde bir ürn bedava ise orada ticareti yapılan aslında sen oluyorsun şahsına degil bu sözüm diyalog gib düşünebilirsin

Bir yerde bir ürn bedava ise orada ticareti yapılan aslında sen oluyorsun şahsına degil bu sözüm diyalog gib düşünebilirsin
Telefon numaram zaten kripto piyasa dolandırıcıların eline geçmiş. Bugün buradan yarın başka şekilde yine deneyecekler. 10+10 dolar alıp birde dolandırmaya çalışanı yatırım yapacağıma inandirip süründürmenin verdiği keyif oldukça güzel :)
Aynı mevzulara birileri kanmasın diye paylaştım zaten yazıyı. Ben başından beri ne olduklarını biliyorum :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,181
Kullanıcılar
6,689
Son üye
SavKripto
Geri