Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Uniswap V3 Geldi, İşte Eklenen Yeni Özellikler

Gknacr

Yüzbaşı
uniswap v3 güncellemesi nedir.jpg

Merkeziyetsiz kripto para borsaları arasında önde gelen borsalardan biri olan Uniswap, V3 güncellemesini dün itibari ile kullanıma sundu. Güncelleme ile gelen yenilikler Uniswap'ı rakiplerine karşı birkaç adım öne geçirecek gibi görünüyor.

Uniswap bilindiği üzere Ethereum ağının en büyük merkeziyetsiz kripto para borsası ve milyonlarca kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Geçtiğimiz Mart ayında V2 güncellemesini yayınlayan ve bu güncellemeyi büyük bir airdrop ile kutlayan Uniswap, o tarihten kısa bir süre sonra V3'ün sinyallerini de vermişti. Özellikle V1 ve V2 güncellemelerinin kodları rakip borsalar tarafından çalınmış ve kullanılmıştı. Yaşanan bu gelişmenin ardından Uniswap yetkilileri hızlı ve kısa süre içinde V3 güncellemesi yapmayı planlamıştı.

Dün beklenen güncelleme gerçekleşti ve Uniswap yeni güncelleme ile hem rakiplerinden bir adım öne geçmeyi, hemde bu defa kodların çalınmasının önüne geçmeyi garantilemiş gibi görünüyor. CEO Hayden Adams V3 versiyonun odlarının başka platformlarda kullanılamaması için yasal başvuruların yapıldığını belirtti.

Bunun V3 versiyonu ile özellikle riskli alım satım işlemlerinin daha güvenli hale getirilmesi sağlandı. Uniswap kullanıcıları yeni gelen güncelleme ile birlikte, bundan sonra likidite modelinde daha esnek olabilecek ve bu durum “sıkıştırılmış likidite” ile beraber kullanıcıların ortak stratejileri benimseyebilmesini kolaylaştıracak. Sıkıştırılmış likidite ile ilgili açıklama yapan Adams, sıkıştırılmış likidite ile beraber işlem ücretlerinde de düşüş yaşanabileceğini belirtti. Ayrıca kullanıcıların yaptıkları işlemlere göre farklı işlem ücreti kademesine sahip olacağını da belirten Hayden Adams, Uniswap tarafından bu güncellemenin de patentinin alındığını bildirdi.

Uniswap beklenen V3 güncellemesi ile rakiplerine şimdilik fark atmış gibi görülüyor ve özellikle düşük işlem ücreti seçeneği birçok kullanıcıyı bu borsaya çekecek gibi duruyor.

Bonus: Uniswap'ta nasıl işlem yapılır merak edenler için rehber yazım;

Hayırlı olsun. Uniswap kullanıyorum ama içeride likiditem bulunmuyor. Güncellemelerde sıkıntı şu, PancakeSwap de versiyon 2'ye geçti ama tüm likidite havuzlarını 1'den 2'ye taşımak gerekti. Bu sırada zaman kaybı oldu, işlem ücretleri ödendi ve en önemlisi likiditeler bozulduğu için permanent loss durumu oluştu. Uniswap'te bu yaşandı mı bilmiyorum ama yaşandıysa önüne geçilmesi lazımdı.

Ben uniswap'ta işlem yapmıyorum ama Pancake işlemlerimde v1 veya v2 alımlarımın karışık olması sıkıntı yaratır mı? Kurcalarken bazen denk düştüğünde v1 den aldığım da oldu yakın zamanda.

Bugün Uniswap v3 güncellemesiyle ilgili bir haber okudum. Bir sürü insanın şikayet ettiğinden bahsediyordu. İşlem ücretlerinin bırakın düşmesini v2'den daha fazla olması gibi bir durum söz konusu olmuş. İnsanlar sosyal medya platformlarından bayağı bir şikayet paylaşımı yapmış.

Hayırlı olsun. Uniswap kullanıyorum ama içeride likiditem bulunmuyor. Güncellemelerde sıkıntı şu, PancakeSwap de versiyon 2'ye geçti ama tüm likidite havuzlarını 1'den 2'ye taşımak gerekti. Bu sırada zaman kaybı oldu, işlem ücretleri ödendi ve en önemlisi likiditeler bozulduğu için permanent loss durumu oluştu. Uniswap'te bu yaşandı mı bilmiyorum ama yaşandıysa önüne geçilmesi lazımdı.
Hayden Adams ile son yapılan görüşmede sorulardan bir tanesi gelecek güncelleme de olası permanent loss durumuydu. Kullanıcılar geçmişte yaşanan bu olayın tekrar yaşanmaması gerektiğini savunuyor denildi. Adams kaçamak cevaplar vererek soruyu geçiştirdi. Anlayacağınız o sıkıntı bu güncellemede de görüldü
Ben uniswap'ta işlem yapmıyorum ama Pancake işlemlerimde v1 veya v2 alımlarımın karışık olması sıkıntı yaratır mı? Kurcalarken bazen denk düştüğünde v1 den aldığım da oldu yakın zamanda.
Sıkıntı yaratacağını sanmıyorum
Bugün Uniswap v3 güncellemesiyle ilgili bir haber okudum. Bir sürü insanın şikayet ettiğinden bahsediyordu. İşlem ücretlerinin bırakın düşmesini v2'den daha fazla olması gibi bir durum söz konusu olmuş. İnsanlar sosyal medya platformlarından bayağı bir şikayet paylaşımı yapmış.
Evet bende takip ettim özellikle Twitter'da bir hayli eleştiri var. Güncellemeden sonra henüz kullanmadım ama deneyeceğim bakalım ne durumda

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,207
Kullanıcılar
6,695
Son üye
regtrader
Geri