Neler yeni

Ünlü Analist Altın Fiyatında Beklentileri Aşan Seviyelere İşaret Etti

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
23
Puanları
1
Konum
İstanbul
BNB
0.00013448
Altin-fiyat-kriptokoin-com-.jpg

Altın ve gümüş fiyatları, Perşembe günü öğle vakti ABD işlemlerinde güçlü bir şekilde günlük bazda en yüksek seviyelere yakın. Metaller, bu gün zayıf bir ABD doları endeksinden destek aldılar. Aralık ayı altın vadeli işlemleri 20,10 $ artarak 1.915.60 $’a ulaştı ve Aralık Comex gümüş vadeli işlemleri son olarak 0.686 $ artışla 24.17 $’ a geldi.

Ünlü analist Jim Wyckoff altın ve gümüş fiyatında son gelişmeleri yorumladı.


Piyasalar Hareketlenebilir
Traderla ve yatırımcılar şimdi, Çalışma Bakanlığı’ndan Cuma sabahı gelecek olan aylık işsizlik rakmlarını bekliyorlar. Temel tarım dışı işsizliğin 875.000’e yükseleceği ve işsizlik oranının ise % 8.2 olacağı tahmin ediliyor. Tahminlerin ıskalanması, muhtemelen piyasaları önemli ölçüde hareket ettirecektir.

Küresel borsalar bir gecede karıştı. ABD hisse senedi endeksleri öğle saatlerinde yükseldi. Birçok Asya borsası tatil nedeniyle kapatılırken, Tokyo Borsası teknik sorunlar nedeniyle hisse senedi ticaretini durdurmak zorunda kaldı. Hisse senedi ve finans piyasaları, Eylül ve Ekim gibi çalkantılı ayların ortasındabulunuyor. Piyasa yelpazesine bakıldığında, Eylül ayında ciddi bir şok veya büyük dalgalanma görülmez, ancak bazı piyasalar oynaklıkta ılımlı artışlar yaşadı, ancak bu da olağandışı sayılabilir. ABD hisse senedi endeksleri Eylül ayında biraz dalgalı bir seyir izledi, ancak fiyatlar şu anda istikrar kazandı.


Mali Teşvik ve Altın
Amerikan vatandaşları ve işletmeleri için yeni bir ABD mali teşvik paketi için hafif umutlar, Çarşamba günü Demokratlar ve Cumhuriyetçilerin bu haftanın başlarında tartışma yaşadıktan sonra soldu. Birçok kimse, Kasım ayı başlarında yapılacak ABD seçimlerinden önce herhangi bir plan üzerinde anlaşma sağlanacağından şüphe ediyor.

Bugün erken saatlerde önemli dış piyasalar, bu hafta dalgalı işlemlerin ortasında ABD doları endeksinin zayıfladığını görüyor. Nymex ham petrol fiyatları hızla düştü ve varil başına 38,25 dolar civarında işlem görüyor. Bu arada, ABD Hazinesinin 10 yıllık tahvilinin getirisi bugün %0,68 civarında işlem görüyor.


Altın Fiyatları
gold.gif

Teknik olarak, Aralık ayı altın vadeli işlem boğaları genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip. Bununla birlikte, günlük çubuk grafikte altı haftalık bir düşüş trendi hala yerinde. Boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, Ekim vadeli işlemlerinde 1.950.00 $ ‘lık sağlam direncin üzerinde bir kapanış yapmak.

Ayıların bir sonraki kısa vadeli aşağı yönlü fiyat hedefi, vadeli işlem fiyatlarını Eylül ayının düşük seviyesi olan 1.851.00 $’da sağlam teknik desteğin altına itmek. İlk direnç 1.920.00 dolarda ve ardından 1.950.00 dolarda görülüyor. İlk destek 1.900.00 dolarda ve ardından gecenin en düşük seviyesi 1.890.00 dolarda görülüyor. Wyckoff’un Piyasa Değerlendirmesi: 6.5

Gümüş Fiyatları
silver.gif

Aralık ayı gümüş vadeli işlem boğaları, genel kısa vadeli teknik avantaja sahip. Ancak, fiyatlar günlük çubuk grafikte hala düşüş eğiliminde.

Gümüş boğalarının bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, fiyatları sağlam teknik direncin üzerinde 25.00 $ / ons seviyesinde kapatmak. Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, fiyatları Eylül ayının en üşük seviyesi olan 21.81 $ seviyesindeki sağlam desteğin altında kapatmak. İlk direnç bu haftanın yüksek seviyesi olan 24.545 $ ve ardından 25.00 $ ‘da görüldü. Sonraki destek bugünün düşük seviyesi 23.325 $ ve ardından 23.00 $ seviyesinde görülüyor. Wyckoff’un Piyasa Değerlendirmesi: 6.0.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
12,508
Mesajlar
54,529
Kullanıcılar
6,514
Son üye
kuzgun
Üst