Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ünlü Ekonomist: Bitcoin Dünyadaki En Büyük Rezerv Varlığı! Bu Seviyeleri Görecek

Real Vision CEO’su ve eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, portföyünün yarısından fazlasını neden Bitcoin’e kaydırdığını açıklıyor.
unluekonomistbtc.jpg

Raoul Pal: Bitcoin dünyadaki en büyük rezerv varlığı!
Ünlü podcaster Nathaniel Whittemore ile yeni bir röportajda Raoul Pal, Bitcoin’in şu anda yüksek volatilite seviyelerine rağmen dünyadaki en büyük rezerv varlık olduğuna inandığını söylüyor. Raoul Pal konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

ŞİMDİ KESİN OLARAK BİTCOİN‘İN DÜNYANIN EN BÜYÜK REZERV VARLIĞI OLDUĞU FİKRİNDEYİM. EVET, ŞU ANDA BUNUN İÇİN ÇOK FAZLA OYNAKLIĞIMIZ VAR AMA BUNA HATA DEMEM. PEK ÇOK ŞEY İÇİN İŞE YARAMIYOR YA DA İŞE YARAYABİLİR… BELKİ DE ROLÜ BU DEĞİL. AMA HER ŞEYİN TEMEL TAŞI OLARAK MI? ÇOK İYİ BİR ŞANSI VAR. ONDAN BAŞKA, UFUKTA GELECEK VEYA ZATEN VAR OLAN HİÇBİR ŞEY GÖRMÜYORUM.
Ünlü ekonomist: Bitcoin altın’dan üstün ve G4 bilançosundan daha iyi performans gösteren tek varlık!
Ünlü ekonomist Raoul Pal, değer deposu varlıkları söz konusu olduğunda, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ile bir görüşmesinin Bitcoin’in altın’dan neden üstün olduğu konusunda fikirlerini netleştirdiğini söyledi. Raoul Pal konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

ALTIN ARZINA BAKARSANIZ YILDA %2, YANİ ALTIN’I YILLIK %2 DEVALÜE EDİYORLAR, ÇÜNKÜ TALEP ARZI DENGELEMİYOR… BUNUN TEMELDE ENFLASYON ORANIYLA BİRLEŞTİRİRSENİZ, ASLINDA SATIN ALMA GÜCÜNÜ KAYBEDERSİNİZ. BÜYÜME DEĞİŞİM ORANLARI AÇISINDAN HER ŞEYE KARŞI İLK DÖRT MERKEZ BANKASI BİLANÇOSUNA BAKTIM. ALTIN İYİ İŞ ÇIKARDI. ANCAK DÜNYADA G4 BİLANÇOSUNDAN DAHA İYİ PERFORMANS GÖSTEREN TEK VARLIK BİTCOİN’DİR.
Raoul Pal: Bitcoin’in fiyatı 1.000.000 dolara ulaşabilir
Raoul Pal, Bitcoin’in yeni bir boğa koşusunun ilk aşamalarında olduğuna inandığını ve nihayetinde bir BTC’nin fiyatının 1.000.000 dolara ulaşabileceğini düşündüğünü söylüyor. Raoul Pal, Bitcoin’in oynaklığının, piyasa değeri büyüdükçe ve kurumlar alana girmek için yasal olarak uyumlu yollar buldukça sonunda azalacağını söylüyor. Raoul Pal konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

BİTCOİN BENZERSİZDİR. BİR ŞOK DALGASI OLARAK BAŞLADI. BİREYLERDEN GELDİ. BU TARAFA BAŞKA HİÇBİR ŞEY GELMEDİ. VE ŞİMDİ KURUMLARIN GİRMESİ GEREKİYOR. KURUMLAR FİYATI İZLEYECEK, ANCAK ONLAR İÇİN MAKUL BİR VARLIK OLMADIĞI SÜRECE -YANİ SAKLAYABİLİYORLAR, DEĞER ALABİLİYORLAR, HESAPLARINA KOYABİLİYORLAR- HİÇBİR ŞEY YAPMAYACAKLAR… ANCAK ONLARI HAREKETE GEÇİRECEK OLAN ŞEY, PERFORMANS DEĞİL, VARLIĞIN KENDİSİNİN GERÇEK PİYASA DEĞERİ. UNUTMAYIN, BUNU HEDGE FONU ENDÜSTRİSİNDE GÖRDÜK VE ZAMANLA OYNAKLIK AZALIR. ÇÜNKÜ ÇOK DAHA BÜYÜK ALICILAR VE SATICILAR VARDIR VE SONUNDA TÜM ENDÜSTRİNİN FİYAT YAPISI DEĞİŞİR. HANGİSİ İYİ? BİTCOİN BİR ROKET GEMİSİNDEN STABİL DEĞERLİ BİR VARLIĞA DÖNÜŞECEK. VE OLMASI GEREKİYOR. AMA HENÜZ DEĞİL. BUNU DAHA YÜKSEK BİR FİYATTAN YAPMAK İSTİYORUZ, LÜTFEN.
Ünlü ekonomist: Dolar düşerse, gelişmekte olan piyasalar fikrimi değiştirebilir
Raoul Pal’a, Bitcoin’deki “sorumsuzca long” olma stratejisini değiştirmesi için ne olması gerektiği sorulduğunda, ekonomist fikrini değiştirebilecek tek şeyin gelişmekte olan piyasaların yükselişi olduğunu vurguluyor. Raoul Pal konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

DOLAR DÜŞERSE, GELİŞMEKTE OLAN PİYASALAR OLABİLİR. ÜÇ YILLIK BİR ZAMAN DİLİMİNDE BİTCOİN İÇİN SERMAYEM ADINA REKABET EDEBİLECEĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜM TEK ŞEY BU.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,186
Mesajlar
59,556
Kullanıcılar
6,725
Son üye
sefaclr
Geri
Üst