Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ürkütücü Bir Halka Arz Onayı

Theleoncoin

Korgeneral
Moderatör
images (1).jpg

SPK tarafından yayınlanan son bülten ile bir şirketin daha halka arzına onay verildi. SPK bülteninde yer alan bilgilere göre bir GYO firması olan rönesans gayrimenkul halka arz oluyor. Ancak fiyat oldukça yüksek geldi.

Taslak izahnameye göre rönesans gayrimenkul lot başına 135 TL gibi yüksek bir ücret ile arz olacak özellikle halka arz gelirlerinin kullanımına bakılınca da tablo gerçekten ilginç bir hal alıyor. Detaylı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
  • İşlem Kodu: #RGYAS
  • Dağıtım Şekli: Bireysele Eşit Dağıtım
  • Toplam Lot: 33.357.450
  • Arz Büyüklüğü: 4.503.255.750 TL
Arz Kullanım Alanları:
  • %20 Yatırım
  • %60-%65 Fİnansal Borçlar
  • %10-%15 işletme sermayesi
  • %5-%10 Ticari olmayan borçların ödenmesi
Toplanan gelirin %70-%75 arası borç ödemeye ayrılmış görünüyor. Bu şekilde olan şirketlere kesinlikle arz onayı verilmemesi gerekiyor. Bireysel kurumsal ayrımı ve daha fazlası onaylı izahname ile belli olacak. YTD

Ekli dosyayı görüntüle 17091

SPK tarafından yayınlanan son bülten ile bir şirketin daha halka arzına onay verildi. SPK bülteninde yer alan bilgilere göre bir GYO firması olan rönesans gayrimenkul halka arz oluyor. Ancak fiyat oldukça yüksek geldi.

Taslak izahnameye göre rönesans gayrimenkul lot başına 135 TL gibi yüksek bir ücret ile arz olacak özellikle halka arz gelirlerinin kullanımına bakılınca da tablo gerçekten ilginç bir hal alıyor. Detaylı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
  • İşlem Kodu: #RGYAS
  • Dağıtım Şekli: Bireysele Eşit Dağıtım
  • Toplam Lot: 33.357.450
  • Arz Büyüklüğü: 4.503.255.750 TL
Arz Kullanım Alanları:
  • %20 Yatırım
  • %60-%65 Fİnansal Borçlar
  • %10-%15 işletme sermayesi
  • %5-%10 Ticari olmayan borçların ödenmesi
Toplanan gelirin %70-%75 arası borç ödemeye ayrılmış görünüyor. Bu şekilde olan şirketlere kesinlikle arz onayı verilmemesi gerekiyor. Bireysel kurumsal ayrımı ve daha fazlası onaylı izahname ile belli olacak. YTD
Görüşe göre bu kadar %65 oranında borcunun olması küçük yatırımcın parasına göz dikmişler. işleyme sermayeleride yok kasa boş

Görüşe göre bu kadar %65 oranında borcunun olması küçük yatırımcın parasına göz dikmişler. işleyme sermayeleride yok kasa boş
Alında kasanın boş olması zor gibi çünkü AVM lerinde yer alan kiracıların aynı zamanda cirolarına ortak oluyorlarmış mantıklı bir ticari anlayış bir şerketin borcunun olmasında sıkıntı yok ancak GYO olması ve fiyatının yüksek olması korkutuyor hala kararsızım uzun vadeli işlem yaptığım iki ayrı hesap var onlardan belki katılım sağlayabilirim lot sayısı az ancak fiyatı korkutuyor katılımın 2 M civarında belkide daha az olacağını düşünüyorum girsem bile en fazla 4 tavan kalırım belkide ilk tavanda satarım

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,176
Kullanıcılar
6,689
Son üye
SavKripto
Geri