Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Uzman Yönetici Altının Yükselmeye Devam Edeceği Görüşünde!

ant

Uzman Çavuş
Altın şu sıralar dolarda yaşanan güçlenmenin baskısı altında bulunuyor. Altın fiyatları, ABD’de yaşanan teşvik paketine ilişkin belirsizliklerin ve bu nedenle doların yükselmesinin ardından gerilemeye başladı.

Biliyorsunuz altın, piyasa riskine değil, düşük faiz oranlarına karşı bir korumadır. Son birkaç ayda altın piyasası, düşen faiz oranlarına karşı bir korumaya dönüştü. Dünyanın en büyük varlık fonu yöneticisine göre ise daha güvenli bir liman haline geldi.


BlackRock Küresel Tahsis Fonu portföy yöneticisi Russ Koesterich, geçtiğimiz hafta bir raporda, altının hisse senedi piyasalarıyla pozitif bir korelasyona sahip olduğunu yazdı. Altının şu anda hisse senedi piyasalarına karşı 0.3’lük bir betasına sahip olduğunu söyledi:

“Korelasyonlardaki bu değişim altın için alışılmadık bir şey değil. Farklı ekonomik ortamlarda, altın çok farklı davranabilir. Son değişiklik için bir açıklama, hem altının hem de hisse senetlerinin ortak bir faktöre giderek daha fazla tepki vermesidir: Federal Rezerv politikası. Yatırımcılar, Fed’in yeni politika çerçevesinin kolay para ve negatif reel oranları desteklemesini beklediği ölçüde, hem altın hem de hisse senetleri aynı temel dinamiğe yanıt veriyor.”
Altının yatırım görünümü için bunun ne anlama geldiğine gelince Koesterich, düşük faizli bir ortamda daha yüksek altın fiyatları potansiyelini görmeye devam ettiğini söyledi. Ünlü isim, “Daha önce vurguladığım gibi, altın en iyi performansı reel oranlar negatif olduğunda ve kayıp gelirdeki fırsat maliyeti düşük olduğunda gösterir. Fed’in tekrar tekrar vurguladığı gibi, bu muhtemelen bir süredir içinde bulunduğumuz ortam olacaktır” dedi.

Koesterich’in yorumları, mali teşvik tedbirlerine ilişkin değişen beklentiler nedeniyle altın fiyatının dalgalı bir seyir izlemesiyle beraber geldi. Geçen hafta Başkan Donald Trump, seçim sonrasına kadar tüm teşvik müzakerelerini iptal ettiğini belirttiğinde piyasaları ürkütmüştü. Ancak, daha sonra 1.8 trilyon dolarlık bir yardım paketinden bahsettiği için bu gerileme bir miktar durdu.

Altında Fiyat Beklentileri
BlackRock Küresel Tahsis Fonu portföy yöneticisi Russ Koesterich, düşük faizli bir ortamda daha yüksek altın fiyatları potansiyelini görmeye devam ettiğini söyledi. Bu yatırımcılar için oldukça önemli bir detay.

Bununla beraber bir diğer analist DailyFX’ten Margaret Yang de düşüş ihtimalinden bahsetti. Yang, “Yükselen dolar altın fiyatları üzerinde baskı oluşturuyor. Altın fiyatları 1,910 dolar seviyesinde ilk destekle karşılaşabilir” ifadelerini kullandı.

Teşvik anlaşmasının 3 Kasım seçimlerinden önce gelebileceğine dair umutlar, altın fiyatlarını ons başına 1.900 doların üzerine çıkardı. Altın vadeli işlemleri en son günde %0.17 artışla ons başına 1.929.40 dolardan işlem gördü.

İster emsali görülmemiş aşırı gevşek para politikasına karşı bir önlem olsun, ister belirsizliğin ve piyasa kargaşasının arttığı bir dönemde güvenli bir liman varlığı olsun, altın piyasası bu yıl rekor bir yatırım çekti. Geçen hafta Dünya Altın Konseyi, küresel altın destekli borsada işlem gören ürünlerin, Eylül ayında 1.000 tonu aştığını söyledi.

Ons altın yazının yazıldığı sırada 1.891dolardan işlem görüyordu.
 
Altın candır. Uzun vadede bana hiç kaybettirmedi. Hatta al sat ile elimdeki altın miktarını da arttırdım. Benim merak ettiğim gelecek. Elimizdeki rezervler kıymetli madenlerde bitmek üzere. O zaman nasıl Bir şey olacak. Mevcut ekonomik sistem altın üzerine kurulu aslına bakarsanız. Yani normalde öyle olması lazım da sallayan az.
 
Altın iyi güzel ama şu makas aralığı yüzünden anlık kazanç yapmak zor. Aslında yatırım anlık veya günlük önerilmez ama bazen kaçamak lazım
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,352
Mesajlar
62,635
Kullanıcılar
6,675
Son üye
bahadirkilic
Geri
Üst