Neler yeni

Venezuela Devlet Başkanı: “Kripto Paralar Yaptırımlarla Mücadelede Rol Oynayacak”

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
23
Puanları
1
Konum
İstanbul
BNB
0.00012478
petro-cryptocurrency.jpg

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülke hükümetinin şu anda çeşitli kripto para birimlerine yaptırımlardan kaçınmanın potansiyel bir yolu olarak baktığını söylüyor. 29 Eylül’de Maduro, ABD’nin yaptırımlarının etkisinin üstesinden gelinmesine yardımcı olmayı amaçlayan yeni bir yasa tasarısı sundu.

Tasarının bir parçası olarak Venezuela, hem iç hem de dış ticarette çeşitli kripto para birimlerini kullanma olasılığını inceleyecek. Maduro, yeni yaptırımlara karşı sunulan tasarının Venezuela’nın petrole sabitlenmiş kripto para birimi Petro gibi hem özel hem de devlet destekli kripto girişimlerini içerdiğini iddia etti:


“YAPTIRIM KARŞITI YASA TASARISI, PETRO VE DİĞER KRİPTO PARA BİRİMLERİNİN İÇ VE DIŞ TİCARETTE KULLANIMINA YENİ BİR GÜÇ KAZANDIRAN İLK YANITTIR. BÖYLECE HERKES KRİPTO PARA KULLANABİLECEK. BU, GELİŞTİRME AŞAMASINDA OLAN ÖNEMLİ BİR PROJE.”
Çevrimiçi haberlere göre, yeni yasa tasarısı şu anda Venezuela’nın yasama organı Ulusal Kurucu Meclis tarafından gözden geçiriliyor.


Gelen bu son haberler ABD yaptırımlarından kaçmak için kripto paraları büyük bir araç olarak konumlandırılan Venezuela’daki kripto ilgisinin; ulusal kripto para birimi Petro ile sınırlı olmadığını gösteriyor.

Maduro’nun yeni iddiaları, Venezuela hükümetinin Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin madenciliği için resmi bir düzenleyici çerçeve yayınlamasından kısa bir süre sonra geldi. 23 Eylül’de, Venezuela’nın Kripto Varlıkları ve İlgili Faaliyetler Ulusal Müfettişi, tüm kripto madenciliği faaliyetlerini düzenlemek için ilk kararnameyi yayınladı ve madenciler için “ulusal madencilik havuzuna” katılma zorunluluğu gibi özel gereksinimleri özetledi.


Venezuela’nın resmi kripto parası: Petro
Maduro, devletin kripto para birimi Petro dışında hiçbir kriptoyu desteklemiyordu. 2019’un sonlarında Maduro, ülkedeki emeklilere Noel ikramiyelerinin Petro olarak ödeneceğini duyurdu. Venezuela hükümetinin 2018’in sonlarında emeklilerin aylık ikramiyesini Petro’ya çevirdiği bildirildi.

Resmi olarak Şubat 2018’de piyasaya sürülen Petro, dünyanın ilk ulusal petrole sabitlenmiş kripto para birimi oldu. Coin, yabancı yatırımı çekmek ve ABD hükümetinin yaptırımlarından kaçınmak için tasarlandı. Bununla birlikte, jeton Venezuela dışında herhangi bir yerden satın alınamıyor.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
12,487
Mesajlar
54,353
Kullanıcılar
6,510
Son üye
İlhan
Üst