Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Visa Kendi Ödeme Ağında USDC ile Ödeme Yapılabileceğini Açıkladı

Gknacr

Yüzbaşı
visa_eth_cover.jpg

Geçtiğimiz aylarda kripto paralar ile ödeme seçenekleri arasına kripto paraları ekleyeceğini açıklayan Visa, konu ile ilgili ilk somut adımı attı. Visa kendi ödeme ağında USD Coin (USDC) ile işlem yapılabileceğini bugün yaptığı bir duyuru ile açıkladı.

Visa Circle tarafından geliştirilen USD coini Crypto.com ile test etmeye başladı. Elde edilen bilgilere göre test çalışmalarının ölçeği 2021 yılının son çeyreğinde genişleyecek ve önümüzde ki yıl başında kullanıma sunulabilir hale gelecek.

Atılacak bu adım sonra kripto paraları itibari paraya dönüştürme işlemine gerek olmayacak ve kullanıcılar direkt olarak cüzdanlarından kripto paralar ile ödeme yapabilecek. Visa kripto paradan itibari paraya dönüşüm işlemini ortadan kaldırırken Ethereum altyapısını kullanacak.

Circle Ceo'su Jeremy Allaire Visa'nın hayata geçireceği yeni uygulama ile ilgili açıklama yaptı; “Eğer bir kullanıcının cüzdanında USDC varsa ve bu cüzdanı bir karta bağlamışsa, bu USDC’ler Visa’nın geçerli olduğu tüm işletmelerde kullanılabilecek. İşlem yapılırken geleneksel bankacılık sistemi değil doğrudan USDC kullanılacak. Visa böylece işlemin geri alınma riskini ortadan, SWIFT ve ACH gibi sağlayıcıların gecikme ve maliyetlerini ortadan kaldıracak.”

Devletlerin bile dijital paralar ile ilgili çalışmalar yapmaya başladığı günümüzde, Visa'nın ardından Mastercard gibi oluşumların da kripto para ödeme seçeneğine geçeceğini düşünüyorum.

Bu aralar bunu çok söylüyorum ama tekrar söyleyeyim :) Daha yeni başlıyor. :)

Potansiyelini düşününce VISA'nın oyuna dahil olması çok şeyi değiştirebilir.
Bu adımdan dolayı rekabetten dolayı Mastercard'da adım atabilir. O zaman durum çok daha ileri seviyeye taşınmış olur. Hem yatırımcı hem piyasa açısından

Cok guzel bir gelisme oldu VISA tarafindan gelen, piyasaya cok olumlu yansidi

Kripto paraların altın ve dolar karşısında işi zor ama başa çıkacak gibi görünüyor :)

Bence altın ve doların kriptolar karşısında işi zor ve başa çıkamayacakalar. :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,190
Kullanıcılar
6,692
Son üye
erdmkrmn1
Geri