Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

XRP Merkez Bankaları İçin Çözüm Olabilir

dijital xrp.jpg


Kriptokoin'in haberine göre Ripple CEO'su Brad Garlinghouse verdiği bir röportajda, merkez bankaları için en ideal çözümün ripple olabileceğinden bahsetti. merkez bankaları hala geliştirme aşamasında olsa da kendi dijital paralarını çıkarmaya çalışıyor ve bu konuda testler gerçekleştiriyor. Ancak Garlinghouse göre bu durum ve merkez bankalarının hepsinin ayrı ayrı dijital para çıkarmaları ciddi bir uyum sorununa ve likidite problemine yol açabilir. XRP 'yi uluslararası transferlerde etkili kılan özelliğinin likidite sorununun bulunmaması ve gerekli altyapıdan sonra uyum sorunu yaşamasına değinen Garlinghouse stabilcoinlerle ilgili çok fazla işlem çiftine ihtiyaç duyulacağı ve bu uyum sorununun çözülebilmesi için XRP'nin bir köprü olabileceğinden bahsetti.

Şu an için kendilerini uluslar arası ödemeleri kolaylaştıran bir ödeme aracı olarak gören Ripple, yakın zamanda bu özelliklerini geliştirerek sadece bir uluslar arası ödeme aracı olmayacaklarını ve diğer dikey pazarların içerisine dahil olabilecekleri açıklamasında bulunan Brad Garlinghouse Blockchain teknolojisinin kullanılabileceği alanların çok çeşitli olduğundan bahsetti.

Bilindiği üzere Paypal yakın zamanda Kripto paraları destekleyeceğini duyurmuştu. Ancak bu desteklerin arasında konumu itibariyle çok güçlü olmasına karşın XRP (Ripple) bulunmamıştı. Daha sonrasında Paypal'ın XRP'nin ileride bir menkul kıymet statüsüne ulaşacağını düşündüğünden ve uygulama alanı ile bankalar tarafından verilen destekler göz önüne alındığında bu durumun gerçekleşme ihtimali yüksek olduğundan, listelemeye dahil etmediği anlaşılmıştı.

Piyasada sıklıkla, XRP'nin bilinen bankacılık sisteminin kripto paralar tarafından ele geçirilmemesi için piyasaya sürülmüş bir önlem olduğu yönünde dedikodular dolaşıyor. Bir kripto paraya bankalar tarafından bu yönlü destek verilmesi ve başından beri bu projenin bankacılık ağı üzerinden yürütülmesi de bu dedikoduyu destekler nitelikte.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,352
Mesajlar
62,635
Kullanıcılar
6,675
Son üye
bahadirkilic
Geri
Üst