Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

XVG ( Verge ) Vs XMR ( Monero ) Gizlilik ve XVG Piyasa Değeri

xvf-xmr.jpg

Merhaba arkadaşlar
Uzun zamandır listemde ve takip ettiğim bir coin olan XVG ( VERGE ) son günlerde piyasa değer artışı ile dikkatimi çekti.
Bir yazı yayım hemde teorilerimi sizlere aktarayım istedim lütfen ciddi düşüncelerinizi yazmaktan çekinmeyin.
XVG nedir bilmeyen arkadaşlar için açıklayayım.

XVG NEDİR?
Arkadaşlar XVG blockchain alt yapısını kullanan merkeziyetsiz ve gizlilik odaklı bir sanal para birimidir.
Bu aslında tam olarak şu demek oluyor gönderdiğiniz XVG coinlerin takip edilememesi.
Çünkü XVG core wallet'te ğı gibi opsiyonel gizlilik seçenekleri sunuyor.
Buda kara para aklamak için Siyah Şapkalıların ilgisini çekiyor.
Peki XVG gerçekten güvenlimi bunu yazının sonunda sizlere net bir şekilde söyleyeceğim
Önce gelin şu grafikte bana ilginç gelen mumlara bakalım

1613319673397.png

Bu yukarıdaki grafikte tahmini olarak 10'un üzerinde ani çıkışlar var ani çıkışlar var diyorum çünkü aşağı eğilimlerde veya yatay geçişlerde gerçekleşmiş bu şahsi olarak bana XVG alımlarının bu mumlarda yoğun olduğunu düşündürüyor.

Yani büyük transferler gerçekleştirecek şahısların yüklü alımlar yaptığı anlamına gelir dediğim gibi bu tamamen bana ait teoridir.

Böyle düşünmemdeki sebep ise Gizlilik söz konusu ile oluşan kayıplara bakılmaz. Bu alımları yapan kişiler tahminimce gizli kalmak isteyen ve piyasaya yeni giren şahıslar. Peki neden piyasaya yeni giren şahıslar diyorum ve güvenli mi konusuna gelelim...

XVG Gerçekten Güvenli mi? %100 Gizlilik İçin Hangi Coin Daha Güvenilir.

Bakın arkadaşlar bitcoin piyasaya ilk girdiği günlerde bir çok testi Satoshi Nakamoto tarafından public olarak denemiş ve yayınlanmıştı.
Satoshi Nakamoto paylaşımlarından birisinde TOR ağı kullanıldığında da gizlilik söz konusu değildir diyerek bir post atmıştır.
Çünkü Tor üzerinde aktif olan bir deep site FBI tarafında kapatıldı ve cüzdanda bulunan tüm bitcoinlere el konuldu.
Bu şu demekdir, Bitcoin Core Wallet bir şekilde sizi ele veriyor. Bitcoin Wallet Tor Network Entegrasyonu bu yazıda güzelce analtılmış.

Durum böyle olunca Gizlilik ve Güvenlik gereği olarak XMR ( Monero ) gizlilik odaklı olarak piyasaya sunuldu. Bugüne kadarda gizlilik adına bir kayıp yaşamadı.
Gizlilik söz konusu olduğunda şimdilik Monero bunu garanti edebiliyor.
Bunları bir yerlerden derlemeden direk tecrübeleri aktarmaya çalıştım arkadaşlar.

XVG ise son günlerde Ip sızıntıları ile haberlere söz konusu oldu tarafımdan teyit edilmedi sizlerde araştırıp bulup burada bizlere bilgi verebilirsiniz.
Monero her ne kadar gizlilik adına bir sızıntı yaşamamış olsa bile, Şunu bilin arkadaşlar gizlilik şimdilik havada kalıyor. Bir gün monerodada sızıntılar yaşanabilir.

Sonuç olarak aslında : Bu 2 adet coin'in atası aslında şimdilerde bir çok borsada delist olan bytecoin'dir.
Bytecoin fork'unda monero yaratılmıştır.
XVG ise monero alt yapısını baz alarak piyasaya girmiştir.
Bir projeyi baz alarak piyasaya lanse edilen kripto para bana göre güvenilir değildir.

Merkezsiz denilen her şey sizi %100 koruyor zannetmeyin....

Şu ana kadar sızıntı olmamış bu hoş. Ağın güvenilir olması ve izlenenemesi güzel. Dediğiniz gibi siyah şapkalılar bu yüzden Zcash'i, Monero'yu çok kullanıyor. Kısa vadede ne olur bilmem ama kripto paralarla bir standart getirmek isteyip vergiye tabi tutmak isteyen devletler bu coinlerden hoşlanmıyor. Zcash ve Monero birçok borsada delist edildi, fiyat düşüşü yaşadı. SEC her an el atabilir.
Şu an söylenti yokken problem olmayabilir ama çıkacak bir haberle alt üst olabilir XVG.

Şu ana kadar sızıntı olmamış bu hoş. Ağın güvenilir olması ve izlenenemesi güzel. Dediğiniz gibi siyah şapkalılar bu yüzden Zcash'i, Monero'yu çok kullanıyor. Kısa vadede ne olur bilmem ama kripto paralarla bir standart getirmek isteyip vergiye tabi tutmak isteyen devletler bu coinlerden hoşlanmıyor. Zcash ve Monero birçok borsada delist edildi, fiyat düşüşü yaşadı. SEC her an el atabilir.
Şu an söylenti yokken problem olmayabilir ama çıkacak bir haberle alt üst olabilir XVG.
Aynen öyle çok dikkatli davranmak lazım yatırım yapma konusunda

Geçen aylarda, gizlilik odaklı kripto paralara karşı dava açılma ihtimalinden bahseden pek çok haber okumuştum. Bir ara çok sık yayınlandı bu haberler. Özellikle SEC'in XRP davası haberinin ilk çıktığı zamanlarda. Sonra araya başka şeyler girdi. ABD'nin siyasi gündemi değişti diyelim. Düzenlemeler konusunda ciddi adımlar atılmaya başlandığı anda, bu durum bir kez daha manşetlere taşınacaktır. Onlar için risk hala devam ediyor.

XVG ile ilgili bildiğim tek şey bir ara bir p**** sitesi ile anlaşmış olması. Sonuç ne oldu bilmiyorum ama XVG fiyatları artmıştı. XVG ile anlaşmaları ise PayPal Visa ve mastercard'ın o p**** sitesine ödemeyi yapmama kararı almasıydı...

p... sitesinden kastını doğru mu anladım hocam, Almaların ünlü olduğu bir film kategorisi mi?
Böyle yazınca çok anlaşılmaz oldu. Emin olamadım. :unsure:

p... sitesinden kastını doğru mu anladım hocam, Almaların ünlü olduğu bir film kategorisi mi?
Böyle yazınca çok anlaşılmaz oldu. Emin olamadım. :unsure:
aslında açık açık yazmıştı düzenlendi + 18 siteleri elimizden geldiğince site içerisinde telafuz etmemeye özen gösterelim :)

Dünyanın en büyük yetişkin video sitesi verge ile ödeme yapıyor haberleri çıkmıştı bir dönem Teyit'e muhtaç şuan aktif mi bilmiyorum.
Bilen varsa hem bilgi versin hem de kendini açık etsin :D

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,194
Kullanıcılar
6,695
Son üye
TEO
Geri