Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Yabancı Kripto Para Borsaları: Hangi Borsanın Sahibi Kim?

1) Coinbase
coinbaseceo.jpg


Yabancı kripto para borsalarından Coinbase’in kurucuları Brian Armstrong ve Fred Ehrsam’dır. Armstrong aynı zamanca CEO’luk görevini yürütmektedir.

Borsanın İlk/Mevcut Şirket Merkezi: ABD/ABD

Kuruluş Tarihi: 2012

Borsanın Web Sitesi: https://www.coinbase.com

2) Bitstamp
bitstampceo.jpg


Yabancı kripto para borsalarından Bitstamp’ın kurucuları Damijan Merlak ve Nejc Kodric’dir. Kodric aynı zamanca CEO’luk görevini yürütmektedir.

Borsanın İlk/Mevcut Şirket Merkezi: Lüksemburg/Lüksemburg

Kuruluş Tarihi: 2011

Borsanın Web Sitesi: https://www.bitstamp.net

3) KuCoin
kucoinceo.png


Yabancı kripto para borsalarından KuCoin, Michael Gan, Eric Don, Top Lan, Kent Li, John Lee, Jack Zhu ve Linda Lin’in ortaklığında kurulmuştur. Şirketin CEO’luk görevini Michael Gan yürütmektedir.

Borsanın İlk/Mevcut Şirket Merkezi: Singapur/Singapur

Kuruluş Tarihi: 2017

Borsanın Web Sitesi: https://www.kucoin.com

4) Huobi
huobiceo.jpg


Yabancı kripto para borsalarından Huobi’nin kurucusu Leon Li’dir. Li aynı zamanda CEO’luk görevini yürütmektedir.

Borsanın İlk/Mevcut Şirket Merkezi: Singapur/Singapur

Kuruluş Tarihi: 2013

Borsanın Web Sitesi: https://www.huobi.com

5) Binance
binanceceo.jpeg


Yabancı kripto para borsalarından Binance’ın kurucusu Changpeng Zhao’dur. Zhao aynı zamanda borsanın CEO’luk görevini yürütmektedir.

Bir dönem Zhao’nun Binance merkezini Malta’ya taşıdığını söylemesinin ardından Malta hükümetinin ülkelerinde böyle bir şirketin lisansı olmadığını açıklaması ve Zhao’nun iddiasının resmen yalanlanmasına dair iddialar Zhao’yu zor duruma sokmuştu. Binance şirketinin ve çalışanlarının yeri net olarak bilinmezken, uluslararası hukukun ve yasaların zayıf olduğu, illegal yapılanmaların tercih ettiği küçük ada ülkeleriyle ilişkili olduklarına yönelik çok sayıda iddia bulunuyor.

Öte yandan Zhao, kripto para topluluğunda sık sık sektöre zarar verecek kararlara imza attığı iddiasıyla eleştirilere de konu olan bir isim. Bunun son örneğini, kısa sürede hype’lanan DeFi protokolü SushiSwap’ın geliştiricisinin yüklü miktarda token’ını Ethereum’a geçirdiğini söylemesiyle büyük bir düşüşün yaşanmasının ardından yatırımcıların hayal kırıklığına uğramasıyla görüldü. SushiSwap’ı kısa bir sürede Binance’de listeleyen Changpeng Zhao ironik bir şekilde DeFi projelerine güvenilmemesi gerektiğini söyleyerek tepki çeken bir çıkış yaptı. Binance CEO’su yaptığı açıklamada:

“Birçok DeFi projesi çökecek. Kimisi kısa vadeli kazanımlar sağlarken, bir yandan da oldukça yüksek riskler taşıyacak. Kaybetmekten korktuğunuz para ile yatırım yapmayın.”
Borsanın İlk/Mevcut Şirket Merkezi: Hong Kong/Bilinmiyor

Kuruluş Tarihi: 2017

Borsanın Web Sitesi: https://www.binance.com

6) Bitfinex
bitfinex.jpg


Yabancı kripto para borsalarından Bitfinex’in kurucuları Giancarlo Devasini ve Raphael Nicolle’dir. Borsanın CEO’luk görevini JL van der Velde yürütmektedir.

Tether ve kripto para borsası Bitfinex, uzun zamandır 850 milyon doları geçkin bireysel ve kurumsal fonun kaybından yargılanıyor. Borsa, 850 milyon dolar kaybettiği iddia edilen ve daha sonra olayın üstünü sessizce örtmek için kardeş kuruluşu Tether’den fon kullanmaya çalıştığı büyük bir örtbas ile suçlanıyor. Dava, New York başsavcısı Letitia James’in, Tether’ın “yeterli likidite içermediğinden” şüphelenerek Bitfinex ve Tether ile ilişkili birkaç şirketi araştırmaya başladığı 2018’e dayanıyor ve henüz kapanmış değil.

Borsanın İlk/Mevcut Şirket Merkezi: Tayvan/Tayvan

Kuruluş Tarihi: 2012

Borsanın Web Sitesi: https://www.bitfinex.com

7) BitMEX
bitmexceo.jpg


Yabancı kripto para borsalarından Bitmex’in kurucuları Arthur Hayes, Ben Delo ve Samuel Reed’dir. Hayes aynı zamanca CEO’luk görevini yürütmektedir.

Dünyanın en büyük kripto türev borsalarından olan BitMEX, baştan aşağı “birçok yasa dışı faaliyeti” kasten kolaylaştıracak şekilde tasarlanmakla suçlanıyor. Söz konusu suçlamalar, BMA LLC’nin 16 Mayıs’ta ABD Kuzey Kaliforniya Bölge Mahkemesi’ne açtığı büyük davada yapıldı. Davacı, BitMEX’in çatı şirketi HDR Global Trading ve borsanın üst kademe yöneticileri Arthur Hayes, Ben Delo ve Samuel Reed’i şantaj, kara para aklama, elektronik dolandırıcılık ve lisanssız para aktarım işi yürütmek dahil birden çok suça dahil olmak veya yataklık etmek ile suçluyor.

Borsanın İlk/Mevcut Şirket Merkezi: Seyşeller/Seyşeller

Kuruluş Tarihi: 2014

Borsanın Web Sitesi: https://www.bitmex.com

8) OKEx
okexceo.jpg


Yabancı kripto para borsalarından OKEx’in kurucusu Star Xu’dur. Borsanın CEO’luk görevini Jay Hao yürütmektedir.

Yakın zaman önce yüksek risk içeren kaldıraçlı işlemler yaptıran OKEx’in binasını basan mağdurların binaya saldırıları geçmişte OKEX yönetimini sıkıntıya sokmuştu. Buna ek olarak OKEx kurucusu Star XU çeşitli soruşturmalar ve dolandırıcılık şemalarıyla bağlantısı olduğu iddialarıyla Şangay polisi tarafından daha önce göz altına alınmıştı.

Borsanın İlk/Mevcut Şirket Merkezi: Malta/Malta

Kuruluş Tarihi: 2014

Borsanın Web Sitesi: https://www.okex.com

9) Bittrex
bittrexceo.jpeg


Yabancı kripto para borsalarından Bittrex’in kurucuları Bill Shihara, Richie Lai ve Rami Kawach’dır. Shihara aynı zamanca CEO’luk görevini yürütmektedir.

Borsanın İlk/Mevcut Şirket Merkezi: ABD/ABD

Kuruluş Tarihi: 2014

Borsanın Web Sitesi: https://global.bittrex.com
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,222
Mesajlar
60,070
Kullanıcılar
6,715
Son üye
pacemaker
Geri
Üst