Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Yearn.Finance Dolandırıcılarına Dikkat

hacker.jpg


Cointelegraph'ın haberine göre Dünya'da yakın zamanda adını duyuran merkeziyetsiz borsa Yearn.Finance sitesini taklit eden ve bu yol ile bu sitenin kullanıcılarının özel anahtarlarına erişen ve hesaplarındaki bakiyeleri çalan bir grup mevcut. YearnFinance sitesinin birebir aynısını tasarlayan ve görünüm olarak aynı sitede olduğu izlenimini veren dolandırıcılar, Yearn.Finance sitesinin alan adına benzer bir domain ile de dikkat çekmeden bu işlemi yapmaya çalışıyor. Yearm.Finance adıyla kullanıcıları dolandıran dolandırıcılar, özellikle forum vb. sitelerde reklam yaparak ya da özel kampanya duyurularıyla kullanıcıları bu siteye yönlendiriyor ve yatırımlarına ulaşmalarını sağlayan anahtarları girmelerini sağlıyor.

Ayrıca Google arama sonuçlarında kelime olarak yearn.finance üzerinde çalışan dolandırıcılar, bu kelime ile reklam alanında kendi sitelerinin görülmesini sağladılar. Bu şekilde pek çok kişiyi dolandıran kullanıcıların kim olduğuna dair henüz bir tespit yapılamadı.
 
Xyearn finance diye bir şey çıktı bir hafta olmadı katılalı. Airdrop reklamları bolca döndü. Umarım bu da aynı duruma konu değildir.
 
Xyearn finance diye bir şey çıktı bir hafta olmadı katılalı. Airdrop reklamları bolca döndü. Umarım bu da aynı duruma konu değildir.
Yanlış hatırlamıyorsam o bir airdrop. Yearn.Finance ile alakalı değil. Bu sitenin adının bir karakterini değiştirip birebir kopyalayarak kişilerin private key'lerini bu sitelere girmesini sağlamak ve orijinal site üzerinde bu sayede varlıklarını çekebilmek.
 
Dikkat edilmesi gerekilen bir durum. Tasarımı doğru görünce, tanıdık görünce hemen girip işlem yapıyoruz malum. İsme bakma gereği çoğu kullanıcı dikkat etmiyor.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,352
Mesajlar
62,635
Kullanıcılar
6,675
Son üye
bahadirkilic
Geri
Üst