Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Yiğit Akü Halka Arz Onayı Aldı

Theleoncoin

Korgeneral
Moderatör
images.png

SPK 24 Mayıs 2024 tarihinde yayınladığı bülten ile 3 büyük şirketin halka arzına onay verdi. SPK tarafından onay alan şirketlerin başında Yiğit Akü gelmektedir.

Yiğit Akü A.Ş.; hızla gelişmekte olan ülkemizin güçlü yatırımcılarından birisi olarak, 1976 yılında Ankara’da kurulmuştur. Bugün 78.356 m2 alana sahip üretim üssü niteliğindeki fabrikasında, en ileri teknolojiyi hayata geçiren Yiğit Akü A.Ş., yıllık 7.000.000 akü üretim kapasitesine sahiptir. Global pazarda 5 kıtada bugüne kadar 100’den fazla ülkeye halen 500’ün üzerinde aktif müşteriye hizmet vermektedir.
Yiğit Akü ürünlerinin satışını yurtiçi ve yurtdışı alanda tescilli beş markası olan Yiğit,Platin,Helden,MacPower ve Tunç markaları ile gerçekleştirmektedir. Yurtiçinde 60’ın üzerinde ana bayisi ve yaklaşık 6.000 tali bayi ile hizmet vermektedir. Ülkemizde ve dünyanın birçok ülkesinde en prestijli otomotiv firmalarına, endüstriyel ve Savunma Sanayine akü tedariği sağlamaktadır.
İleri teknoloji üretimleri ve AR-GE çalışmaları sonucunda elektrikli araçlar için lityum bataryaları üretimini 2013 yılında gerçekleştiren Yiğit Akü A.Ş. lityum bataryaları üzerine yatırımlarını sürdürmektedir.

Halka Arz Bilgileri
  • Bist Kodu: YIGIT
  • Dağıtım Şekli: Bireysele Eşit Dağııtm (Yurtiçi ve Yurt dışı kurumsal payları açıklanmadı)
  • Bireysele Ayrılan Lot %79 = 59,250,000 Lot
  • Talep toplama Tarihleri: 29-30-31 Mayıs
  • Lot Adedi: 75.000.000 LOT
  • Fiyat: 34,68 TL
  • Arz Büyüklüğü: 2,601,000,000 TL
Fon Kullanım Yerleri
  • Üretim Tesisi ve Yeni Ürün Yatırımları: %20
  • Lityum Batarya Yatırımları: %40
  • İşletme Sermayesi: %30
  • Finansal Borçların Azaltılması: %10
Halka Arza Halk Yatırım ve İntegral Yatırım liderlik yapacak.
Halka arz ile ilgili detaylı raporlara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Son düzenleme:
Halka arzlar eskisi gibi kazandırmıyor
büyük yatırımcılar küçük yatırımcıyı bıktırmak ve borsadan kaçırmak için elinden geleni yapıyor son halka arzlardaki bir kaç şirket haricinde hepsi alanında iyi konumdaki şirketlerdi ama bekleneni vermedi Maliye bakanının dediği gibi borsayı oyun alanı olarak görenlerin kesinlikle girmemesi lazım finansal okur yazarlık daha doğrusu okuma alışkanlığı olmalı şu yukarıdaki 10 satırlık yazı öncesinde 3 şirketin taslak izahnamelerini ve faaiyet raporlarını okudum her biri ikiyüz sayfa twiterdan bakıp arza girmek kazandırmaz bunu öğrenmeleri lazım yatırımcıların

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,355
Kullanıcılar
6,675
Son üye
infomedya34
Geri