Neler yeni

Yıllar Önce Yapılan Açık Artırma Gündem Oldu

Rengarengo

Yüzbaşı
Katılım
28 Eki 2020
Mesajlar
775
Çözümler
1
Tepkime puanı
299
Puanları
1
Konum
Türkiye
BNB
0.00006534
Cinsiyet
Erkek
İniş ve çıkış eğrileriyle gündemden düşmeyen bitcoin için 2010 yılında yapılan bir açık artırmada 50 dolar bile veren olmamış. Bir forum sitesinde yapılan açık artırmada başlangıç fiyatı olan 50 doların yarısı kadar teklifler gelmiş, adı geçen btcler el değiştirmemiş.

Yıllar Önce Yapılan Açık Artırma...​

btc.jpeg


2010 senesinde Bitcointalk'da başlatılan bu açık artırma, yıllar yıllar sonra, tam on yıl sonra gündeme geldi. Habere konu açık artırmayı forumda başlatan kişi, 50 dolar karşılığında tam 10 bin bitcoin vereceğini söylüyordu.

Bu forum üyesi, küçük bir deney adı altında bugün için son derece büyük sayılabilecek bir işlem başlatmak istiyor ve 10 bin bitcoinlik bir açık artırma yapacağını söylüyordu. Bu açık artırma için başlangıç teklifi ise sadece ve sadece 50 dolardı. Yedi gün sürecek olan bu açık artırma, üyenin attığı o yazı ile başlamıştı.

30 Mart 2010 tarihinde başlatılan açık artırmaya iki adet teklif gelmiş; bu tekliflerden bir tanesi sadece 20 dolar gibi bir rakamı önermekteyken, diğer kişi ise 25 dolar teklif ediyordu. Açık artırmayı başlatan forum üyesi; 7 Nisan tarihinde müzayedeyi sonlandırmış ve istenilen, başlangıç fiyatını kimse vermediğinden dolayı da mevcut btc'ler el değiştirmemişti. Bugün açık artırmaya konu olan ve karşılığında 50 dolar bile verilmemiş olan o 10 bin bitcoin'in bugünki değerini ise bilmiyorum. Doğru, değer ölçümü yapan siteler var fakat ne gerek var bakıpta yorulmaya. Bu, şaşırdığım ve duyduğum bir haberden ibarettir, tavsiye değildir... :)

Yazılanlar kendi düşüncelerimiz asla değildir. İnternet ortamının bilinen mecralarından duyumlar ve okunan haberlerdir ve asla bir tavsiye değildir. Yatırımı kimse kimseye önermez, önermiyoruz...
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
12,487
Mesajlar
54,353
Kullanıcılar
6,510
Son üye
İlhan
Üst