Neler yeni

Bitcoin (BTC)

  • Cloud Mining: Sunucu barındırma, elektrik masrafı gibi kalemlerle ilgilenmeden bu işi sizin için yapan şirketlerden işlemci gücü satın alınarak yapılan madencilik türüne verilen isimdir. Günümüzde eski popülerliğini yitirmiştir.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

Bitcoin fiyatı önceki gün ABD Doları karşısında düşmüş olduğu seviyeden iyi bir toparlanma başlattı. BTC daha sonra 10 bin 550 dolarlık direncin üzerinde hız kazandı, ancak 10 bin 800 dolar civarında büyük bir engelle karşı karşıya. Popüler analist Aayush Jindal’a göre Bitcoin fiyatı şu anda 10 bin 550 dolarlık direncin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor. Parite şu anda 10.800 dolar seviyesinin yakınında (önceki destek) güçlü bir dirençle karşı karşıya.

btc-bitcoin-1024x606.png


Şubat ayından bu yana, Bitcoin’in fiyat hareketi büyük ölçüde eski piyasalarınkine bağlı. S&P 500, ABD doları ve altın gibi piyasalar, BTC’nin ve kripto para piyasasının geri kalanının yönünü güçlü bir şekilde salladı. Oluşan güçlü korelasyonlar, bazı yatırımcılara Bitcoin’in ilişkisiz bir varlık olma önermesinin yanlış olduğuna işaret etti. Ancak önde gelen bir analist olan Willy Woo’ya göre, BTC ileriye doğru yükseliş yaşamaya başlayabilir. İşte neden böyle düşündüğü hakkında daha fazla bilgi.

Willy Woo, Bitcoin’in temel eğilimler nedeniyle geleneksel pazarlardan ayrılmasını bekliyor. Kripto para biriminin kullanımının, bazı jeopolitik ve makro eğilimlere karşı bir önlem olduğunu fark eden insanların aksine, fiyatları yükselmesini bekliyor:

“Bitcoin yakında geleneksel piyasalardan ayrılacak, ancak geleneksel yatırımcılar tarafından bir riskten korunma aracı olarak algılardaki değişikliklerden ziyade, dahili benimseme eğrisi (başlangıç tarzı büyümeyi düşünün) tarafından yönlendirilecek. Kullanıcı benimsemesinin temelleri şimdiden tüm zamanların en yüksek seviyelerini aştı.”
 

Üst