Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Nervos Network (CKB) Coin Araştırması

yecele

Tuğgeneral
Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle CKB coinini, amaçlarını ve hedeflerini öğrendiğim kadarıyla paylaşacağım, sizlerden de dönüt bekleyeceğim. Öncelikle @sahinadm hocamızın grafik paylaşımı beni biraz araştırmaya itti. İnternet sitelerini gezdim, projelerine baktım, çok uzun olduğu için sıkılarak whitepaper kısmını inceledim bakalım neler çıkmış.

xig_PnCw_400x400.jpg
Logosunu da gördüğümüze göre coinimize gelelim. Bitcoin ve Ethereum ağına rakip olarak piyasaya çıktılar ve halihazırda ağlarında oluşturulacak projeler için ekiplere ihtiyaç duyduklarını ve proje oluşturmak isteyenlerden dönütler, başvurular aldığını belirtmek istiyorum. 2 katmanlı bir ekonomi ağından oluşuyor. Doğrulama Katmanı (1. Katman) güven ve akıllı saklama içerirken, Jenerasyon Katmanı (2. Katman) yüksek hız ve gizlilik içeriyor.

Giriş hedeflerinden anladığımı aktarayım, paydaşlar arası bir ekonomi ağı istiyorlar. Bu ekonomi ağında paydaşlar sadece birbirlerine yardım etmeyecekler ( transfer, kazı vb) aynı zamanda bu yaptıkları için teşviklendirilecekler. Yalnız bu teşvik zaten madencilikte var olan bir durum, bakalım nasıl bir teşvikten bahsediyorlar. Ve bunun için de son kısım ve en önemli kısım Blockchain teknolojisi.

Burada başta belirttiğim üzere BTC ve ETH ağlarına rakip olduklarını belirtiyorlar. Sebebi de BTC ağının sadece eşler arası para transferine olanak tanıdığını, ETH ağınınsa Blockhain ağını genişleterek üzerinde güven ağının oluştuğu merkezi olmayan uygulamalarla doldurduğunu belirtiyorlar. Gelecekteki kripto-para evrenini tam olarak kaldıramayacağını ve hatta kötü içerikli yazılımları da barındırdığını belirtiyorlar.

Bunlara ek olarak zaman zaman dile getirilen GAS ücreti ve fee'lerin zincir kullanımlarının artması vs sebeplerden dolayı yavaşlamayı ilerde büyük sıkıntı olarak gördüklerinden kendi ağlarına geçilmesi gerektiğini savunuyorlar.

Mevcut veya yeni programlar için kendi ağlarına geçiş teklifi yapılıyor. Ve bu teklif içerisinde şunları barındırıyor:
100.000 dolarlık kendi tokenlerinden veya eşdeğer bir yardım.
Yatırımcı paneline erişimve Networking.
4 aylık özel destek.
Bu destek özelinde şunu içeriyor: Bir program yöneticisiyle telefonla görüşme, ayda bir kurucu ortaklarla görüşebilme ve ek olarak Nervos ağını tasarlayan önemli kişilere erişim imkanı.
Son olarak da proje artık hazır olduğunda pazarlama desteği de sunulacak.

Partnerler:
Partnerler.png

Nasıl başvurulacağı ve detaylı bilgiler için site: https://www.nervos.org

Valla neye yatırım yaptığımı araştırayım derken tertemiz proje bilgilerini yazdık. Ey CKB gör buraları. Görmesen de bu yazının hatrına 0.038 seviyelerini öncelikle görmeni dileriz. Yatırım tavsiyesi değildir. Aldığınız yatırımları araştırınız. Araştırmak önemlidir.

Son olarak CKB'de 12. Nisan 2021 itibariyle fiyatlar:
Anlık Değer0.033340 $
Son 24 saatteki en düşük değeri0.028450 $
Son 24 saatteki en yüksek değeri0.035000 $
Son 24 saatteki işlem hacmi53 M $
Coinmarketcap Sıralaması106. Sırada
Maksimum Arz31,649,186,356
Dolaşımdaki Arz24,642,237,981
Bulunduğu PiyasalarBinance, Huobi, Gate.io, KuCoin, Bittrex..
ATH0.041157
Dönüm NoktasıBinance listelenmesi(21 Ocak 2021) sonrası yavaş yavaş atağa çıkmış

Geçen ay çok detaylı temel analiz yaptım @Vonzarovich önerdi kısa vadeli al sat yaparak güzel kazanç sağladım, projeleri güzel madencilik programlarının çoğu algoritmalarında sorun çıkartıyor yanlış hatırlamıyorsam eaglesong gibi bir algoritması var

Takibini yapıyorum 1 aydır. Şuan çok yükselmiş gibi geliyor bana girmiyorum bu yüzden yatırım tavsiyesi değildir...

Güzel ve samimi bir inceleme olmuş.

Madencilik bilgisini yazmamışım neyse sonraki konularımda onu da ekleyeyim.
Teşekkürler hocam yorum için.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,281
Kullanıcılar
6,699
Son üye
agumba
Geri