Neler yeni

Uniswap, Kilitli Değeri 2 Milyar Doları Aşan İlk DeFi Protokolü Oldu

  • mBTC: Bir bitcoinin binde biridir (0.001 BTC).

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

uniswap.png

Üst düzey merkezi olmayan borsa protokolü Uniswap, kilitli toplam değeri (TVL) 2 milyar doları aşan ilk DeFi protokolü oldu.

Bu tür hareketleri izleyen platform DeFi Pulse’a göre Uniswap’in TVL’si, yani protokolde yatırılan tüm varlıkların toplam değeri; yazım anında 2,03 milyar dolar. Ethereum (ETH), Tether (USDT) ve Wrapped Bitcoin (wBTC), Uniswap’te likidite açısından en başlarda bulunan üç token.

Diğer DeFi protokolleri arasında Uniswap’in hakimiyeti yaklaşık %18 olarak görülüyor. Yield farming trendi devam ederken, tüm protokollerin toplam kilitli değeri 11 milyar doları aştı.

Merkezi olmayan borç verme protokolü MakerDAO da platformdaki kilitli değer açısından 2 milyar dolara yakın görünüyor. DAI stablecoin kurucusunun toplam mevduatı 1,95 milyar dolar. Ardından Aave, 1,54 milyar dolarlık kilitli toplam değeri ile MakerDAO’yu takip ediyor.The Block Research’e göre TVL, DeFi alanında moda haline gelmiş bir sözcük olsa da, DeFi etkinliğini analiz etmek için ideal bir ölçüt değil. Merkezi olmayan borsa hacimleri gibi sektöre özgü parametrelerin de dikkate alınması gerekebiliyor.
uniswap2.png
 

Üst