Neler yeni

Uzman Yönetici Altının Yükselmeye Devam Edeceği Görüşünde!

  • ATH (All time high): Bir kripto para fiyatının ulaştığı en tepe nokta, kendi rekoru.

ant

Uzman Çavuş
Level 1 (1X)
Onursal Üye
Katılım
20 Ağu 2020
Mesajlar
77
Tepkime puanı
14
Puanları
185
Konum
İstanbul/Türkiye
Web sitesi
www.hadimkoybilgisayar.com.tr


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

Altın şu sıralar dolarda yaşanan güçlenmenin baskısı altında bulunuyor. Altın fiyatları, ABD’de yaşanan teşvik paketine ilişkin belirsizliklerin ve bu nedenle doların yükselmesinin ardından gerilemeye başladı.

Biliyorsunuz altın, piyasa riskine değil, düşük faiz oranlarına karşı bir korumadır. Son birkaç ayda altın piyasası, düşen faiz oranlarına karşı bir korumaya dönüştü. Dünyanın en büyük varlık fonu yöneticisine göre ise daha güvenli bir liman haline geldi.


BlackRock Küresel Tahsis Fonu portföy yöneticisi Russ Koesterich, geçtiğimiz hafta bir raporda, altının hisse senedi piyasalarıyla pozitif bir korelasyona sahip olduğunu yazdı. Altının şu anda hisse senedi piyasalarına karşı 0.3’lük bir betasına sahip olduğunu söyledi:

“Korelasyonlardaki bu değişim altın için alışılmadık bir şey değil. Farklı ekonomik ortamlarda, altın çok farklı davranabilir. Son değişiklik için bir açıklama, hem altının hem de hisse senetlerinin ortak bir faktöre giderek daha fazla tepki vermesidir: Federal Rezerv politikası. Yatırımcılar, Fed’in yeni politika çerçevesinin kolay para ve negatif reel oranları desteklemesini beklediği ölçüde, hem altın hem de hisse senetleri aynı temel dinamiğe yanıt veriyor.”
Altının yatırım görünümü için bunun ne anlama geldiğine gelince Koesterich, düşük faizli bir ortamda daha yüksek altın fiyatları potansiyelini görmeye devam ettiğini söyledi. Ünlü isim, “Daha önce vurguladığım gibi, altın en iyi performansı reel oranlar negatif olduğunda ve kayıp gelirdeki fırsat maliyeti düşük olduğunda gösterir. Fed’in tekrar tekrar vurguladığı gibi, bu muhtemelen bir süredir içinde bulunduğumuz ortam olacaktır” dedi.

Koesterich’in yorumları, mali teşvik tedbirlerine ilişkin değişen beklentiler nedeniyle altın fiyatının dalgalı bir seyir izlemesiyle beraber geldi. Geçen hafta Başkan Donald Trump, seçim sonrasına kadar tüm teşvik müzakerelerini iptal ettiğini belirttiğinde piyasaları ürkütmüştü. Ancak, daha sonra 1.8 trilyon dolarlık bir yardım paketinden bahsettiği için bu gerileme bir miktar durdu.

Altında Fiyat Beklentileri
BlackRock Küresel Tahsis Fonu portföy yöneticisi Russ Koesterich, düşük faizli bir ortamda daha yüksek altın fiyatları potansiyelini görmeye devam ettiğini söyledi. Bu yatırımcılar için oldukça önemli bir detay.

Bununla beraber bir diğer analist DailyFX’ten Margaret Yang de düşüş ihtimalinden bahsetti. Yang, “Yükselen dolar altın fiyatları üzerinde baskı oluşturuyor. Altın fiyatları 1,910 dolar seviyesinde ilk destekle karşılaşabilir” ifadelerini kullandı.

Teşvik anlaşmasının 3 Kasım seçimlerinden önce gelebileceğine dair umutlar, altın fiyatlarını ons başına 1.900 doların üzerine çıkardı. Altın vadeli işlemleri en son günde %0.17 artışla ons başına 1.929.40 dolardan işlem gördü.

İster emsali görülmemiş aşırı gevşek para politikasına karşı bir önlem olsun, ister belirsizliğin ve piyasa kargaşasının arttığı bir dönemde güvenli bir liman varlığı olsun, altın piyasası bu yıl rekor bir yatırım çekti. Geçen hafta Dünya Altın Konseyi, küresel altın destekli borsada işlem gören ürünlerin, Eylül ayında 1.000 tonu aştığını söyledi.

Ons altın yazının yazıldığı sırada 1.891dolardan işlem görüyordu.
 

Vonzarovich

Korgeneral
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Level 5 (5X)
Level 6 (6X)
Level 7 (7X)
Level 8 (8X)
Level 9 (9X)
Level 10 (10X)
Level 11 (11X)
Level 12 (12X)
Level 13 (13X)
Bağış Yapan Üye
Katılım
18 Eki 2020
Mesajlar
3,927
Çözümler
1
Tepkime puanı
2,537
Puanları
285
Konum
Kocaeli
Cinsiyet
Erkek


0.00058115
  • 0.00000000  
  • #2
Altın candır. Uzun vadede bana hiç kaybettirmedi. Hatta al sat ile elimdeki altın miktarını da arttırdım. Benim merak ettiğim gelecek. Elimizdeki rezervler kıymetli madenlerde bitmek üzere. O zaman nasıl Bir şey olacak. Mevcut ekonomik sistem altın üzerine kurulu aslına bakarsanız. Yani normalde öyle olması lazım da sallayan az.
 

bariscan33

Onbaşı
Katılım
2 Kas 2020
Mesajlar
12
Tepkime puanı
4
Puanları
28
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #3
Altın iyi güzel ama şu makas aralığı yüzünden anlık kazanç yapmak zor. Aslında yatırım anlık veya günlük önerilmez ama bazen kaçamak lazım
 
Üst