Blockchain Teknolojisinin Gücünü Keşfedin!

İşinizi ve projelerinizi blockchain ile optimize edin. Deneyimli danışmanlarımız, blockchain teknolojisinin işletmenize nasıl entegre edileceğini, akıllı kontratların nasıl tasarlanıp uygulanacağını ve kripto para yatırımlarının nasıl yönetileceğini adım adım size gösterecek. İnovatif çözümlerimizle iş modelinizi dönüştürün.

Kripto Paralara Vergi Gelecek mi?

Kripto Paralara Vergi Gelecek mi?
Okuma süresi : 2 dakika

Son zamanlarda özellikle üst düzey yetkililer tarafından yapılan ve kripto paralara gelecek bir düzenlemeyi haber veren açıklamalar kripto paralara vergi gelecek mi? sorusunu araştırmaya başladı. Kripto para sektöründe neler değişecek?

 

Kripto paralarda bir yasal düzenlemeye yönelik geçtiğimiz günlerde devlet yetkilileri, SPK, Merkez Bankası, Banka temsilcileri ve Kripto Para borsalarının temsilcilerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi. Bu toplantının yasal düzenin oturtulması aşamasında yapılan ilk toplantı olması açısından büyük önem taşıyor. 

 

Toplantı içerisinden gelen duyumlara göre vergilendirme konusunda devlet yetkilileri ılıman bir yaklaşım sergiliyor. Daha önceki yıllarda %40 civarlarında bir söylenti yayılmıştı. Ancak devlet yetkililerinin kripto para sektöründe yatırımcıyı kaçıracak bir vergilendirme yapmak istemedikleri gelen duyumlar arasında. Kısaca şuan kripto para yatırımcılarının vergilendirme açısından telaşa düşmesini gerektirecek bir durum bulunmuyor. Kripto paralara vergi gelecek mi? sorusunun cevabı alınan duyum değerlendirildiğinde ya vergi gelmeyecek ya da çok küçük boyutlarda bir vergilendirme olacak gibi gözüküyor. Tabi ki ilerleyen süreçte yapılacak toplantılarda bazı şeyler değişebilir.

 

Kripto Paralarda KYC Zorunluluğu

 

Devlet yetkililerinin özellikle üzerinde durduğu konuların başında KYC işlemi geliyor. Müşterini tanı olarak bilinen bu özellik ile kripto para borsasına üye kişinin kimlik bilgileri biliniyor ve gerekli durumlarda gereken devlet kurumları ile paylaşılabilir. Özellikle üzerinde durulan noktanın hem alıcının hem gondericinin bilinmesi. Bu aşamada alıcı yönünde en azından geleneksel borsalarda sorun olmasa da gönderici her zaman belli olmayabiliyor. Bu sorunun nasıl çözümleneceği henüz bilinmiyor.

 

Kripto Para Kaldıraçlı İşlemler Yasaklanıyor.

 

Kripto para sektöründe özellikle yüksek getiri vaadi ile işlem yapılan ve yüksek kazancın yanında yüksek kayıpları da bulunan kaldıraçlı işlemlerinin yasaklanacağı yönünde duyumlar bulunuyor. Bu toplantı konularından biri olduğu öğrenilen kripto para kaldıraçlı işlemlerin yasaklanmasının büyük ihtimalle gercekleşeceği değerlendiriliyor.

 

Fenomen Takibi

Kripto para sektöründe özellikle reklam alarak bazı kripto paralara yönlendirmeye çalışan kripto fenomenlerinin bulunduğunu biliyoruz. Bazen işe yarar tavsiyelerde bulunsalarda çoğunlukla reklam odaklı gönderiler ile ciddi kayıplara sebep olan kripto fenomenlerinin de takibe alınacağı ve bazı konularda çeşitli yaptırımlar olacağı söyleniyor.

 

Yabancı Kripto Para Borsaları Yasaklanacak mı?

Özellikle kripto para yatırımcılarının en çok merak ettiği soruların başında, çıkacak bir kripto para yasası ile yabancı borsaların yasaklanıp yasaklanmayağı. Alınan duyumlara göre şu aşamada böyle bir yasak gündemi bulunmuyor ancak borsaların Türkiye'de temsilcilik bulundurması ya da gereken bilgileri yasalarımız çerçevesinde talep halinde iletmesi şartı aranacağıt ahmin ediliyor.

 

 

 

Paylaş :

Forumdan Konular

Hamster Combat Günlük Combo Kartları 29-05-2024

Hamster Combat Günlük Combo Kartları 29-05-2024 Pr@Team Bölümü : Partnership Program Kartı Special Bölümü : Lambo for a Hamster Kartı ( New Kart ) Special Bölümü : Web3 Academy Launch Kartı ( New Kart )
Devamını Oku

Hamster Kombat Kombo

Hamster Kombat Kombo için bundan sonra ayrı konu acmayalım lütfen. Kombolari bu konu altina cevap olarak atabilirsiniz. ( Yeni kelime bulmaca dahil)
Devamını Oku

Fareler Dünyayı İstila Etti :)

Bu yukarıda görmüş olduğunuz kucaklarını açmış şekilde gülümseyen sevimli fare tüm dünyayı esiri altına almaya kendi adamış vaziyette :) Hamster combat telegram üzerinden katılım sağlanan ve oynanan çevrim içi bir oyundur. Oyunda kullanıcılar bir ceo olarak borsalarını
Devamını Oku

Satoshiturk Kurban Bayramı Yarışması

Satoshiturk 'un değerli kullanıcıları forumumuza ait sosyal medya hesaplarının gelişmesi ve daha çok kişiye ulaşabilmenin ana amaç olduğu yeni yarışmamız ile karşınızdayız. Yarışma 03/06/2024 saat:00.00 ile 24/06/2024 saat23.59 tarihleri arasında gerçekleşecek ve herkesin katılımına açık olacaktır. Yarışma sonucunda ödül almaya hak kazanan kullanı
Devamını Oku

UEFA Şampiyonlar Ligi * Dortmund vs Real Madrid Maç Tahmini * Sizce Kupayı Kim Kaldıracak

UEFA Şampiyonlar Ligi Final Maçı Dortmund vs Real Madrid Maç Tahmini Yapay zekaya göre Şampiyonlar Ligi Finali'ni yüzde 60 ihtimalle Real Madrid normal sürede kazanacak. Borussia Dortmund'un kupaya ulaşma oranı ise yüzde 18. Maçın uzama ihtimali nin Dortmund un kazanma ihtimalinden daha yüksek Ancak Daha Önceden Yapay Zekanın 2024 yılında Ku
Devamını Oku

Euro 2024 (Avrupa Futbol Şampiyonası)

Satoshi Türk forumunda, hakkında bilgi alabileceğimiz, güncel durumu takip edebileceğimiz ya da görüş ve fikirlerimizi paylaşabileceğimiz bir konu olmadığını fark ettim. Bu konuyu da bu sebeple açıyorum
Devamını Oku

Ücretsiz King Gaming Cards NFT

Toplam 6 kişiye ücretsiz olarak King Gaming Cards için kart paketi veriyorum. Paketin içerisinden rastgele 2 adet kart çıkmaktadır. Tek yapmanız gereken konu altında ücretsiz NFT talep ettiğinizi belirtmek. Sonrasında size öze
Devamını Oku

Kodlama ile Presale ve Airdrop Yaratma

Merhabalar. Sizin en son token yaratma ile ilgili videonuz gibi presale ve airdrop yaratmak için de bir videonuz olsa harika olurdu. Techaddict diye biri youtube videoları yapmış fakat yeterince detaylı değil benim gibi kodlama bilmeyenler için. Kendi siteme istediğim tarzda bunları ekleyebilmek isterdim. :)
Devamını Oku

Ücretsiz Ace Gaming Cards NFT

Toplam 6 kişiye ücretsiz olarak Ace Gaming Cards için kart paketi veriyorum. Paketin içerisinden rastgele 2 adet kart çıkmaktadır. Tek yapmanız gereken konu altında ücretsiz NFT talep ettiğinizi belirtmek. Sonrasında size özel
Devamını Oku

Türkiye'de Kripto Paralar Vergilendirilecek

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) kripto paralarla ilgili yasa teklifinin görüşüldüğü süreçte, farklı partiler arasında kripto paralardan elde edilecek gelirlerin vergilendirilmesi konusunda anlaşma sağlandı. Sözcü gazetesinden Erdoğan Süzer'in haberine göre, CHP, İYİ Parti,
Devamını Oku

Blockchain Teknolojisinin Gücünü Keşfedin!

İşinizi ve projelerinizi blockchain ile optimize edin. Deneyimli danışmanlarımız, blockchain teknolojisinin işletmenize nasıl entegre edileceğini, akıllı kontratların nasıl tasarlanıp uygulanacağını ve kripto para yatırımlarının nasıl yönetileceğini adım adım size gösterecek. İnovatif çözümlerimizle iş modelinizi dönüştürün.

İlginizi Çekebilir