Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Metamask Cüzdanına BSC Tokenleri Nasıl Eklenir?

adorable-1294639_640.png

İlk başta Ethereum tabanlı tokenlerin saklanması için geliştirilen Metamask cüzdanı, yapılan iyileştirmeler sonucunda artık Binance Smart Chain üzerinde inşa edilen tokenlerin de saklanmasına olanak verir hale geldi.

Coingecko sitesinde, hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı tokenlerin kendi sayfalarına girdiğimizde, hangi ağ üzerinde geliştirildiği bilgisinin yer aldığı bölümün hemen yanında, eğer bu cüzdanda saklanabiliyorsa Metamask cüzdanının simgesi olan turuncu tilki simgesi de yer alıyor.

BSC tabanlı tokenlerin kontrat numaralarının hemen yanında turuncu tilki simgesinin olduğunu görebilirsiniz.

Sorun şu ki, BSC tabanlı tokenlerin Matemask cüzdanına nasıl eklendiğine dair bir fikrim yok.

Not: Normal şekilde jeton eklemeye çalıştım ama eklemeye çalıştığım BSC tokeninin kontrat numarasının uzunluğunun uygun olmadığı uyarısıyla karşılaştım.

Bunun nasıl yapıldığını bilen varsa lütfen paylaşsın.

Teşekkürler...

Hocam şundan mı bahsediyorsun yoksa elindeki BNB'yi nasıl aktaracaksın onu mu soruyorsun?
Tam da bunu diyorum. Eyvallah babayiğit, gözümden kaçmış senin paylaşımın. :)

Şuraya ilgili bölümü koyayım bari.

Burada çıkan ekrana eğer başka, özel bir ağ dolduracaksanız eğer yukarıdaki şemaya göre dolduruyorsunuz. Ben aşağıda Binance Smart Chain ağının nasıl kurulabileceğini anlatacağım.

Network Name: Smart Chain
New RPC URL: https://bsc-dataseed.binance.org/
Chain ID: 56
Currency Symbol (optional): BSC
Block Explorer URL (optional): https://bscscan.com

Ben yakın zamanda metamask a alternatif olması açısından, birde direk binance hesabım ile bağlantı yapılabildiğinden dolayı 'Binance Smart Chain Wallet' kullanmaya başladım. Kullanımı gerçekten çok kolay, incelemenizi öneririm. Birde sorunuzun içerisinde;
Not: Normal şekilde jeton eklemeye çalıştım ama eklemeye çalıştığım BSC tokeninin kontrat numarasının uzunluğunun uygun olmadığı uyarısıyla karşılaştım.
şunu gördüğüm için korktum. Sebebi ise son zamanlarda bir virüs ortaya çıkmış. Kopyaladığınız cüzdan adreslerini 'ctrl-v' tuşları ile yapıştırdığınızda farklı bir cüzdan adresi yazılıyor. Gerçekten dikkatli olunması gereken bir konu. Kopyaladığımız cüzdan adreslerinin en azından ilk ve son harf-sayılarının yapıştırdığımız adres ile aynı olup olmadığını kontrol etmek gerekiyor. Sevgiler, iyi forumlar.

Ben yakın zamanda metamask a alternatif olması açısından, birde direk binance hesabım ile bağlantı yapılabildiğinden dolayı 'Binance Smart Chain Wallet' kullanmaya başladım. Kullanımı gerçekten çok kolay, incelemenizi öneririm. Birde sorunuzun içerisinde;

şunu gördüğüm için korktum. Sebebi ise son zamanlarda bir virüs ortaya çıkmış. Kopyaladığınız cüzdan adreslerini 'ctrl-v' tuşları ile yapıştırdığınızda farklı bir cüzdan adresi yazılıyor. Gerçekten dikkatli olunması gereken bir konu. Kopyaladığımız cüzdan adreslerinin en azından ilk ve son harf-sayılarının yapıştırdığımız adres ile aynı olup olmadığını kontrol etmek gerekiyor. Sevgiler, iyi forumlar.
Bende wallet olarak var. Oraya BNB aktarımında tıpkı Binance Global'den TR'ye aktarırken olduğu gibi ücretsiz ve minimum aktarma olmadan aktarım şansımız var mı?

Bende wallet olarak var. Oraya BNB aktarımında tıpkı Binance Global'den TR'ye aktarırken olduğu gibi ücretsiz ve minimum aktarma olmadan aktarım şansımız var mı?
Şimdi sorunuza istinaden denedim. Minimum aktarma olayı mevcutmuş ama örnek verecek olursam; Min: 0.98 TLM, ADA 0.48 gibi rakamlardan alt seviyeler malesef yapılamıyor. Ayrıca girerken ve çıkarken ufakta olsa bir transaction fee ödemek zorundasınız.
Önemli: Fee ücreti sadece bnb ile yapılıyor. Yani cüzdanınızda sürekli ufakta olsa 'BNB' bulundurmanız gerekiyor.
Edit: Cüzdanın şöyle bir dezavantajını şimdi fark ettim. Minimum 'BNB' yatırma tutarı; 0.1 BNB şeklinde. Bu durum belki düşük bakiyeler ile işlem yapan arkadaşlara problem olabilir.

Şimdi sorunuza istinaden denedim. Minimum aktarma olayı mevcutmuş ama örnek verecek olursam; Min: 0.98 TLM, ADA 0.48 gibi rakamlardan alt seviyeler malesef yapılamıyor. Ayrıca girerken ve çıkarken ufakta olsa bir transaction fee ödemek zorundasınız.
Önemli: Fee ücreti sadece bnb ile yapılıyor. Yani cüzdanınızda sürekli ufakta olsa 'BNB' bulundurmanız gerekiyor.
Edit: Cüzdanın şöyle bir dezavantajını şimdi fark ettim. Minimum 'BNB' yatırma tutarı; 0.1 BNB şeklinde. Bu durum belki düşük bakiyeler ile işlem yapan arkadaşlara problem olabilir.
Türk yatırımcıların Binance'e bu konuda sitem ettiğini ve minimum tutarın düşmesini istediğini görmüştüm. Metamask'te minimum çekim tutarı yok, 0,1 gönderilip kullandıktan sonra ihtiyaç olmayan kadarı geri gönderilebilir.

Türk yatırımcıların Binance'e bu konuda sitem ettiğini ve minimum tutarın düşmesini istediğini görmüştüm. Metamask'te minimum çekim tutarı yok, 0,1 gönderilip kullandıktan sonra ihtiyaç olmayan kadarı geri gönderilebilir.
Evet, haklısınız. Metamask bu konuda daha avantajlıymış. Şimdi farklı yabancı kaynaklardan kontrol ettim. Önceden daha yüksekmiş ve yatırımcıların eleştirileri ile 0.1 BNB ye düşürülmüş. Buna istinaden 'Binance sesimizi duydu' minvalinde mesajlara, yorumlara rastladım. Umarım binance, türk yatırımcılarında sesini duyar ve kaldırır minimum yatırım limitini.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,222
Kullanıcılar
6,694
Son üye
efex
Geri