Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ülke ekonomisi?

Merhaba arkadaşlar, ülke ekonomimiz gerçekten vahim durumda, her şey aldı başını gidiyor.
Her ne kadar Kripto Para Forumu olsakta bu gibi konular hakkında görüşlerinizi merak ediyorum.
Yorumlarınız var mı bu durum daha ne kadar sürecek, ne zaman güzel günler görecek ülkemiz.
Anlık olarak 10 dolar 291,40 TL
Buraya not düşelim, İnşallah 10 yıl sonra tekrar yorumlarımızı inceleriz :)

Hocam uzun yorum yapmak isterdim ama tehlikeli olurdu :D Bu yüzden yazmadım :D Bu durumların daha uzun süreceğini düşünüyorum. Belki 1-2 sene içinde dolar veya ürün fiyatları vs. sabit fiyatta gidebilir ama olması gerektiğinden daha pahalı. Zamanla ne olacak göreceğiz. Ve şunu anlamıyorum mesela 4-5$ kazanıyoruz çok gelmiyor. Ama şahsen 5$ bile satsam, gidip marketten 1-2 şey alabiliyorum veya okul yemekhanesini yapabiliyorum, tuhaf gerçekten :D

Enflasyonun düştüğü, liranın değer kazandığı ya da stabil kaldığı günleri elbette göreceğiz. Hiçbir şey sonsuza kadar aynı kalamaz.

Ama bu biraz zaman alacak. Hükumet yetkilileri önce 2024 dedi, sonra 2025 dedi, şimdi de 2026 diyorlar.

Bu tarihlerin hiçbirine inanmıyorum. Ama umudumu da asla yitirmiyorum.

Ülke ve millet olarak çok çok daha kötü günleri de yaşadık. O günleri nasıl atlattıysak, bugünleri de atlatacağız.

..

Döviz, enflasyon ve faiz baskı altında tutulmamalı ve dengeyi bulmalı. Şu an bu üçlü halâ dengede değil.

Bir diğer konu da hanede yangın varken, yalıda bayram var. Devlet bir şekilde bu gelir dağılımı sorununu da çözmeli. Zengin çok zengin, fakir çok fakir. Orta sınıf kayboluyor.

Çok basit bir örnekle, turizm gelirlerini ele alalım.

Türkiye, turizm konusunda gerçekten iyi bir noktada. Turist sayısı ve gelirleri her yıl rekor kırarak artıyor. Ama bu işin kazancı çok kısıtlı bir kesimin cebine giriyor. Ülkede 85-90 milyon vatandaş var, 50-55 milyon turist geliyor ama (atıyorum) 1 milyon kişi kazanıyor veya 5 milyon kişi kazanıyor.

Gelir dağılımı da aşırı dengesiz.

..

Yazacak çok şey var ama yazmak faydasız. Fuzulî misalî..

O yüzden, aklıma gelmişken rahmetli Erbakan hocanın güzel bir sözüyle bitireyim; "Vergi gelirden değil, servetten alınır."

En azından gelir eşitlenemiyorsa bile, vatandaşın gideri kısılabilir.

Hiç birşey düzelmeyecek çünkü biz zihniyetimizi degiştirmemekte ısrar ediyoruz
Sabit fikirliyiz. Ufkumuzu genişletmiyoruz
Selamun aleyküm deseler amin diyoruz
Egitim egitim egitim
En büyük sorunumuz egitim
Onu aşalım ondan sonrasına sonra bakalım hiç birşey bilmeyen mezu in dolu heryer bilende diploması yok
Nerden tutsan elinde kalıyor.

Bizde çalıyor ama yapıyor zihniyeti olduktan sonra hiçbir şey değişmez. ( Geçmişten günümüze hep böyle)

Millet olarak yüksek egolu, ne oldum delisiyiz. Zaten milleti yönetecek ve temsil edecek kişilerin kriterleri başta saçma. Şuan ortada bir kripto para meselesi var mesela, ama anlayan bir Allah'ın kulu yok aralarinda. Anlamadıkları şeye düzenleme yapacaklar. Bu eskiden hastaları ot ile tedavi edenleri cadı diye yakmaya benziyor. Bilmiyorlar, ve bilmeden bir karar veriyorlar.

Merhaba arkadaşlar, ülke ekonomimiz gerçekten vahim durumda, her şey aldı başını gidiyor.
Her ne kadar Kripto Para Forumu olsakta bu gibi konular hakkında görüşlerinizi merak ediyorum.
Yorumlarınız var mı bu durum daha ne kadar sürecek, ne zaman güzel günler görecek ülkemiz.
Anlık olarak 10 dolar 291,40 TL
Buraya not düşelim, İnşallah 10 yıl sonra tekrar yorumlarımızı inceleriz :)
sabit gelirli olan bizim gibi memurlar için durum gerçekten kötü 2012 yılında memurluğa başladığımda bankadan saniyede çektiğim kredi ile subaru imbreza almıştım düşük km bakımlı ve modifiyeli sattım düğün yaptım şuanda 10 yılı devirdim kesinlikle o arabayıda alamam evli olmasam hayatta evlenemem de herhalde durum bu kadar kötü yani

sabit gelirli olan bizim gibi memurlar için durum gerçekten kötü 2012 yılında memurluğa başladığımda bankadan saniyede çektiğim kredi ile subaru imbreza almıştım düşük km bakımlı ve modifiyeli sattım düğün yaptım şuanda 10 yılı devirdim kesinlikle o arabayıda alamam evli olmasam hayatta evlenemem de herhalde durum bu kadar kötü yani
Sorun dengesizlik aslında.

Dolar dengede dursada azar azar yedire yedire fiyatı arttırıyorlar. Çünkü insanlarda fiyat algısı kalmadı. Ne ucuz ne pahalı anlamıyorum açıkçası.

Büyük şirketler, büyük stokcularda da var.

Pandemi sonrası araba sorununu cozemediler çip krizi vs. Diye.

Bizde insanımızın kendi insanına saygısı yok ki, çok normal bu yaşadıklarımız.

Cezaları hiç söylemiyorum bile.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,248
Kullanıcılar
6,699
Son üye
BirTurK
Geri