Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Binance Yasaklanacak mı?

Türk olan kripto para borsaları çok sarsıldı güven azaldı Türk borsalarına son zamanlarda olanlardan dolayı ama binance küresel olarak kendini kanıtlamakta ve de devletimiz düzenlemeler yaparak daha güvenli bir kripto altyapısısın temelllerini atacaklarını temenni ediyorum

Ekli dosyayı görüntüle 4251

Dünya'nın en büyük kripto para borsası olan Binance'nin, özellikle Türkiye'de meydana gelen Thodex skandalı sonrasında, yurtdışı borsaların yasaklanmasıyla beraber yasaklanıp yasaklanmayacağı konusunda sıkça sorular soruluyor. özellikle sosyal medya alanında bu tarzda tedirginliklerin oldukça fazla olduğunu söyleyebilirim. Sağdan soldan duyulan bilgilerle bu şekilde bir kanıya varıp, bütün varlıklarını Binance borsasından çıkaran, hatta komple kripto para borsasından çıkanlar bile mevcut.

Bu olayların temelinde Thodex olayı yatıyor. Thodex borsasındaki vurgun ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin sert bir regülasyona gideceği yönünde yorumlar mevcut. Bu tip durumlarla daha önce karşıaştık. Önce sertçe tedbir al, sonra düzenleriz. Bu mantık bazı zamanlarda uygulandı. Her ne kadar bu ihtimal bulunsa da ben pek olası görmüyorum.

Binance yasaklanacak mı? Bence hayır. En azından bu dönemde böyle bir yasağın geleceğini düşünmüyorum. Şimdi gelelim bana bu olumlu havayı düşündüren nedenlere. ilk olarak Binance yönetimi, yönetim konusunda çok akıllıca davranıyor ve hükümetlerle arasını her zaman iyi tutuyor. Pandemi döneminin başında Binance tarafından ülkemize yapılan N95 maske yardımını ve buna istinaden Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca tarafından kaleme alınan teşekkür mektubunu buna örnek olarak gösterebilirim.

Ayrıca Binance pek çok olası durum için hazırlığını önceden yapmasıyla ünlü. Türkiye'de Binance TR adı altında bir borsa açtı. Bu durumu o zamanda değerlendirdiğimizde, bunun olası regülasyonlara karşı bir ön hazırlık olduğunu değerlendirmiştik. Kripto para portföyünü gün geçtikçe geliştiren platformda oluşturulmak istenen havanın Binance'nin global borsasına benzer tarzda, yüzlerce işlem çiftlerinden oluşan bir şekil olduğu, sürekli yeni listelemelerle kendisini gösteriyor.

Yani demem o ki yasak yurtdışı genel olmadığı sürece ki, bulan yine yolunu bulur Binance borsasına bir yasak getirileceğini düşünmüyorum. Ben şahsen bu konuda da bir yasak beklemiyorum. En azından şu aşamada.
Öyle bişey olması imkansız milletin servetleri orada yatıyor ihtimal bile vermiyorum

Bu başlıkta herkes yanlış anlayarak yorum yapmış. Yasaklanınca içinde para kalacak sanılıyor ama biraz konuyu okursanız durumun bu olmadığı belirtilmiş aslında.

Şahsi görüşüm öyle bir yasak gelse bile çıkacak olan kanun, yönetmelik vs de bir tarih verilir. Şuan ihtimal dahilinde görmüyorum demiştim zaten.

Bu başlıkta herkes yanlış anlayarak yorum yapmış. Yasaklanınca içinde para kalacak sanılıyor ama biraz konuyu okursanız durumun bu olmadığı belirtilmiş aslında.
Evet konuyu okumadan yorum yazınca böyle oluyor hocam :)

Eğer Türkiye'de yasaklanırsa bu daha çok paranın yabancı borsaya kayması anlamına gelir. Bu yüzden yasaklama olmaz diye düşünyorum. Bence yasaklamadan ziyade yasal düzenleme ve denetim gelir. Bu da yatırımcı mağduriyetinin önüne geçilmesi anlamına gelir. Hatta bankalar bu işe aracılık ederse bence şu an alınan komisyon miktarlarından daha düşük komisyon ödenir (rekaber herzaman ucuzluğu getirir). Hatta benim filrime göre yasal denetim şartıyla daha fazla aracı kurum olursa daha fazla da yatırımın ülkeye çekilmesi anlamı gelir. Hatta bir ara Türkiye'nin kendi kripto parasını çıkaracağı konuşuluyordu.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,162
Kullanıcılar
6,692
Son üye
Ertugrul Bicer
Geri